Świątynia Opatrzności Bożej - iluminacja zewnętrzna


W grudniu 2022 roku zakończyliśmy pierwszy etap iluminacji zewnętrznej Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, który obejmował oświetlenie krzyża, kopuły oraz opaski pod kopułą.
Tworząc ten projekt wychodziliśmy z założenia, że oświetlenie powinno podkreślać formę oraz nadawać symboliki Świątyni. Użycie urządzeń marki Griven oraz Anolis od ROBE lighting z regulowaną barwą światła umożliwia zastosowanie koloru światła, zgodnie z kolorami liturgicznymi. W chrześcijaństwie kolory uznawane są za symbole i mają uzewnętrzniać charakter sprawowanych obrzędów, a także wyrazić dynamikę roku liturgicznego.
Zakres prac:
wykonanie analizy oświetlenia na podstawie wizualizacji
montaż nowych opraw
programowanie systemu sterowania
Urządzenia:
Griven
Anolis
Kierownik projektu: Michał Kaczmarek | michal@prolight.com.pl
Wizualizacje: Krzysztof Gantner | krzysztof@prolight.com.pl, Anna Rutkowska | anna@prolight.com.pl
Programowanie: Mateusz Oryl | mateusz@prolight.com.pl

W czerwcu 2023 roku wspólnie z iLUMO zakończyliśmy kolejny etap stałej iluminacji zewnętrznej Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Po oświetleniu kopuły, przyszedł czas na oświetlenie frontowej części elewacji oraz wejścia głównego. Do uzyskania takiego efektu, użyliśmy opraw włoskiej marki Griven.

W niedzielę 04.06.2023 z okazji Święta Dziękczynienia oficjalnie uruchomiliśmy iluminację, a Świątynia została podświetlona w biało-czerwonych barwach, oprócz tego została odsłonięta 8,5 metrowa rzeźba Zmartwychwstałego Chrystusa, którą oświetliliśmy oprawami Xeos Stager 300 profile

Zakres prac:

  • wykonanie analizy oświetlenia na podstawie wizualizacji
  • programowanie systemu sterowania

Urządzenia:

  • Griven

 

Kierownik projektu: Michał Kaczmarek | michal@prolight.com.pl

Wizualizacje: Krzysztof Gantner | krzysztof@prolight.com.pl

Programowanie: Mateusz Oryl | mateusz@prolight.com.pl

Informacje o projekcje

Nazwa : Świątynia Opatrzności Bożej - iluminacja zewnętrzna
Data : 2023-06
Lokalizacja: Warszawa
Kategoria : Architektura

  • Udostępnij:  

PODOBNE PROJEKTY

Ratusz w Łowiczu

Ratusz w Łowiczu

Multimedialne Gabloty w CH Złote Tarasy

Multimedialne Gabloty w CH Złote Tarasy

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem