Claypaky – technologia w służbie efektywności oświetlenia!

Claypaky, a obecnie należałoby powiedzieć Claypaky by OSRAM, ponieważ od 2014 firma weszła w skład tego giganta oświetleniowego to przede wszystkim profesjonalizm, nowoczesność i innowacyjność. Założona ponad 40 lat temu (1976) przez Pasquale Quadri marka powstała na bazie słusznego, jak można obecnie stwierdzić z punktu widzenia dalszego rozwoju przekonania, że technologia w oświetleniu będzie miała ogromną przyszłość w branży rozrywkowej.

Wiele lat badań i doświadczeń sprawiły, że również dzięki Claypaky mogliśmy i ciągle możemy żyć w czasach rewolucji technicznej i generacji niespotykanych urządzeń oświetleniowych. Idealnie wpisuje się to w motto jakim kieruje się to przedsiębiorstwo, czyli tak manipulować i wykorzystywać każdą cechę światła, żeby stworzyć oprawy na tyle innowacyjne, żeby można je było wykorzystać do stworzenia fascynujących i ekscytujących efektów świetlnych.

Oparta na włoskiej tradycji i dziedzictwie. Od samego początku swojej działalności zarówno siedziba główna, ale również fabryka firmy znajduje się w środkowo-północnych Włoszech. Obecnie wybudowany, nowoczesny kompleks jeszcze bardziej scala i gwarantuje, że Claypaky mimo swojego międzynarodowego charakteru to ciągle przedsiębiorstwo europejskie. Tam projektuje się, produkuje, testuje, a następnie wysyła na cały świat dobrze Wam znane urządzenia, które możecie znaleźć w niemal każdej większej i mniejszej instalacji.

W swojej działalności firma dąży do ciągłego umacniania już bardzo silnej pozycji na rynku międzynarodowym i wyróżnia szczególnie za jakość i innowacyjność swoich produktów. Claypaky bardzo dużą wagę przywiązuje do jakości, profesjonalizmu handlowego i podejścia do swoich obecnych i przyszłych klientów. Na tych wartościach opiera się to przedsiębiorstwo i ciągle dąży do ich umacniania. Z tego względu bardzo dużą wagę przywiązuje do pracowników, którzy tworzą Claypaky. Ich umiejętności, otwartość, uczciwość i konstruktywna komunikacja to cechy, które bardzo są cenione.

Prawdziwy rozwój firmy i jej pierwszy flagowy produkt to powstały 1982 ASTRODISCO, który w bardzo krótkim czasie stał się najczęściej stosowanym urządzeniem wykorzystywanym w klubach muzycznych. Kolejny sukces przyszedł w roku 1987 kiedy na rynku pojawiły się dwa urządzenia - BRILLIANT, czyli prekursor nowej generacji "inteligentnych" skanerów oraz GOLDEN SCAN uznany przez prasę za najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się skaner na świecie. Kolejnym krokiem były skanery powstałe od roku 1990, jak np. SUPER SCAN, MINI SCAN HPE czy linia DISPLAY LINE.

Jednak to rok 1999 przyniósł prawdziwą rewolucję w działalności firmy. Właśnie wtedy na rynku pojawiły się pierwsze ruchome głowy w dziejach firmy z linii STAGE o mocy od 300 W do 1200 W. Późniejszy czas to już dynamiczny rozwój i dobrze znane urządzenia, które do tej pory możemy jeszcze spotkać na rynku, jak np. CP COLOR, modele ALPHA, a w późniejszym czasie SHARPY, urządzenia GLOW-UP i A.LEDA, które pozwoliły zaistnieć na rynku urządzeń LED oraz takie ruchome głowy, jak B-EYE, MYTHOS, SUPERSHARPY i STORMY.

Najbliższa nam, ponieważ dokonana całkiem niedawno rewolucja jaką znacznie wpłynęła na dalszy rozwój przedsiębiorstwa to dołączenie do Grupy Osram oraz przejęcie marki ADB Lighting Technologies. Działania te popchnęły Claypaky do kolejnego rozwoju. Od tego czasu do flagowych urządzeń dołączyły całkiem nowe rewolucyjne lampy, jak SCENIUS, SHARBAR, urządzenia z linii K-EYE i AXCOR. Wszystkie one sprawiają, że firma Claypaky to w tym momencie jedna z najnowocześniejszych producentów oświetlenia rozrywkowego, która na pewno nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Jednak Claypaky to nie tylko jeden z najlepszych obecnie na rynku producentów oświetlenia, to również szereg przedsięwzięć, których może im pozazdrościć konkurencja. Stworzony przez „ojca” tej marki Pasquale Quadri, otwarte w 2015 roku na Międzynarodowy Rok Światła UNECSO - Museum of Modern Showlighting w skrócie MoMS. To pierwsze w Europie miejsc, gdzie światło pokazuje się jako narzędzie do stymulowania emocji odbiorców, a nie tylko jako zjawisko fizyczne. Muzeum, które mieści się w siedzibie firmy ma za zadanie pokazanie zabawnego, sugestywnego i teatralnego charakteru światła.

Muzeum obejmuje wszystkie sektory, w których kluczową rolę odgrywa światło sceniczne, a więc koncerty, teatry, programy TV, dyskoteki, parki tematyczne, wystawy, galerie, instalacje miejskie. Wszędzie tam gdzie światło zyskuje coraz większą rolę, dzięki zdolności podkreślania mocy muzyki, osobowości artysty, znaczenie prezentowanych tekstów, plastyczności scenografii i granic formy.

Zwiedzający odkrywają efekty świetlne, narzędzia i technologie wykorzystywane przez projektantów oświetlenia, niezbędne do stworzenia interaktywnego, multimedialnego oświetlenia, w którym światło jest protagonistą, który otacza obserwatora spektakularnymi efektami o silnym wpływie emocjonalnym.

Muzeum pokazuje w sposób chronologiczny prezentuje postęp technologii oświetleniowej równolegle z rozwojem kontekstu społeczno-kulturowego. Wystawa zaczyna się w starożytnej Grecji, a później skupia uwagę na latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, a także na rozwoju efektów świetlnych. Następnie przychodzi do obecnych i złożonych zmotoryzowanych urządzeń dostępnych na dzisiejszym rynku.

MoMS to jednak nie tylko muzeum, to także system multimedialny o specyficznym znaczeniu kulturowym. Muzeum posiada bibliotekę składającą się z archiwum historycznego i sali multimedialnej. Dodając do tego showroom powstaje centrum nauki idealne do organizowania konferencji, seminariów i szkoleń dla profesjonalistów, studentów, uczniów szkół średnich, a także osób żywo interesujących się ciągle rozwijającym się sektorem oświetlenia rozrywkowego, łączącym emocje z najnowocześniejszymi. technologia. Dlatego jeśli planujecie wakacje we Włoszech to Museum of Modern Showlighting powinno być jednym z miejsc, które warto wziąć pod uwagę podczas ich planowania.

 

 

PRODUKTY MARKI CLAYPAKY POBIERZ KATALOG PRODYKTÓW PDF ZAPYTAJ O WYCENĘ POBIERZ WERSJĘ PDF ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE
Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem