Avolites - kompletne rozwiązania do wizualizacji oświetlenia

Avolites to firma mieszcząca się w zachodnim Londynie (Park Royal). Jej oferta opiera się głównie o produkcje konsolet oświetleniowych, których używa się podczas największych transmitowanych na żywo wydarzeń, gdzie duże znaczenie ma światło, a co za tym idzie odpowiednie jego kontrolowanie.

Produkty Avolites to urządzenia dedykowane dla różnej wielkości firm rentalowych, jednak jej odbiorcami są także teatry i domy kultury. Wsłuchując się w opinie i zapotrzebowanie użytkowników końcowych tworzy produkty rewolucyjne, ale jednocześnie proste i łatwe w obsłudze. Sprzęt Avolites łaczy najnowocześniejsze technologie z przejrzystością oraz intuicyjną obsługą.

Avolites to kompletne rozwiązania wizualne. Urządzenia zacierają granicę między oświetleniem, a obrazem. Rodzina produktów Titan to kompletny system dla mniej (Titan One Mobile) i bardziej zaawansowanych użytkowników (Sapphire Touch i Quartz) Oprogramowanie Titan to elastyczny system operacyjny, który pozwala na uzyskanie show przy minimalnym wstępnym programowaniu. Kompatybilność oprogramowania  Titan sprawia, że może być ono wykorzystane w dowolnej konsolecie oświetleniowej marki Avolites.

Jednak co przede wszystkim kształtuje markę Avolites? To wizja jaka jej przyświeca i ludzie którzy ją tworzą.  Powstania firmy Avolites przyświecała próba stworzenia urządzenia do kreatywnej kontroli wizualnej dla profesjonalistów i to udało się doskonale, ale nie byłoby to możliwe bez zgranej grupy osób. To oni mają największe znaczenie dla rozwoju i funkcjonowania firmy, dlatego mimo upływu lat to dzięki nim Avolites jest ciągle czołową firmą w branży oświetlenia rozrywkowego. To grupa kreatywnych, zmotywowanych, pozytywnych osób, którzy zapewniają firmie jakość i pozwalają stabilne patrzenie w przyszłość.

Avolites to również wieloletnie doświadczenie. Firma powstała w roku 1978. Bardzo ciekawa jest zwłaszcza historia powstania jej nazwy. Jeden z założycieli firmy Ian Walley pracował jako inżynier oświetlenia scenicznego. Cały czas przy sobie nosił bardzo popularny w tamtym czasie miernik AVO (Amps Volts and Ohms). Właśnie dzięki temu miernikowi Iana zaczęto nazywać AVOLITES. Nazwa przyjęła się bardzo szybko, ale dopiero współpraca z Clivem Stanleyem, projektantem oświetlenia oraz dwoma inżynierami. Stwierdzili oni, że dostępny na rynku sprzęt nie nadaje się do użytku w trasie. Na tej bazie zaczęli konstruować konsole i systemy do ściemniania przystosowane do użytku w codziennej podróży. Założyli również Avolites Production Company Ltd, prekursora firmy Avolites Ltd.

Z biegiem czasu firma bardzo się zmieniała. Największą rewolucją była restrukturyzacja przeprowadzona w roku 1991. Wtedy to firma Avolites została kupiona przez Richarda Salzedo, Steve'a Warrena, Meenę Varatharajan (Ric, Steve i Meena), do których wkrótce dołączył programista Shahid Anwar.

Kolejnym przełomem był rok 2011 kiedy to firma rozszerzyła swoją działalność o serwery multimedialne. Pozwoliło to zaoferować klientom kompletne rozwiązania wizualne, jako  odpowiedź na rewolucję, jak dokonuje się w branży rozrywkowej. Granice między oświetleniem i multimediami coraz bardziej się zacierają. Teraz zamiast programować każde urządzenie oddzielnie traktuje się je jako część składową pixelmapy, w której skład wchodzą zarówno urządzenia oświetleniowe, jak również ekrany LED i projektory. Kreatywność tworzenia stała się niemal nieograniczona.

Po powołaniu na stanowisko dyrektora zarządzającego Paula Wonga jesteśmy świadkami kolejnej rewolucji, jaka dokonuje się w firmie Avolites. Pierwszym z nich jest serwer Ai Q3. Czyli dokładnie co? Mediaserwer z transmisją 4K za pośrednictwem jednego połaczenia DispalyPort 1.2 PLUS z dwoma dodatkowymi wyjściami DVI. To idealne narzędzie do zarządzania mediami i ich synchronizację z oświetleniem, nieodzowne przy wydarzeniach transmitowanych na żywo i instalacjach. Wszędzie tam, gdzie wymagana jest manipulacja ścieżką wideo w czasie rzeczywistym.

Jednak prawdziwym przełomem, który ma szansę zwojować branżę rozrywkową jest Synergy. Oprogramowanie, które powstało w odpowiedzi na zapotrzebowanie obecnego rynku, gdzie oświetlenie i wideo to obecnie część niemal wszystkich  największych pokazów i produkcji. Trend ten nie tylko nie będzie malał, ale przewiduje się, jego dynamiczny wzrost. Oczekiwania widzów oraz coraz większa przystępność nowoczesnych technologii sprawia, że już niedługo może to być nieodzowny element nawet tych mniejszych produkcji. Na rynku jest wiele bardzo dobrych konsolet oświetleniowych oraz serwerów multimedialnych, jednak żądne z nich nie oferują rozwiązania, które w takim stopniu łączyłyby te elementy.

Synergy czyli synergia, to intuicyjne, niezawodne połączenie konsoli oświetleniowej i zaawansowanego „miksera wideo”. Proste w konfiguracji z poziomu interfejsu, pozwala na zarządzanie i programowanie mediów za pomocą konsoli oświetleniowej.

Synergy to powiększony zestaw funkcji i dużo sprawniejsza praca. To coś więcej niż połączeni Art.-Net i CITP. To płynna wymiana różnorodnych danych w obu kierunkach. Najnowsza wersja oprogramowania odblokuje dla użytkowników coraz więcej zaawansowanych funkcji, a w przyszłości zostanie przedstawiony zupełnie nowy stół integrujący sterowanie zarówno oświetleniem, jak i mediami, w nowy innowacyjny sposób.

 

 

PRODUKTY MARKI AVOLITES POBIERZ KATALOG PRODYKTÓW PDF ZAPYTAJ O WYCENĘ POBIERZ WERSJĘ PDF ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE
Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem