Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej


Kościół Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej  to zabytkowy drewniany gotycki obiekt, stojący przy zbiegu ulic Narutowicza i Najświętszej Panny Marii w Tarnowie, nad potokiem Wątok.

We wnętrzu znajduje się otoczony kultem lokalnym, malowany na desce obraz Marki Boskiej z Dzieciątkiem z XVI wieku, powszechnie znany obrazem Matki Bożej Szkaplerznej. Obraz umieszczony jest w rokokowym ołtarzu głównym z 2 połowy XVIII wieku. Nad ołtarzem na belce tęczowej oddzielającej nawę od prezbiterium, znajdują się krucyfiks i figury Józefa z Arymatei i Nikodema z XVII wieku. Zadaniem PROLIGHT było oświetlenie akcentujące te unikalne obiekty.

Do oświetlenia zostały użyte LEDOWE reflektory

oraz oprawy akcentujące z firmy Gantom. Dwie oprawy na szynoprzewód ze średnim rozsyłem 38 stopni mają za zadanie oświetlić miejsce przewodniczenia. Urządzenia te zapewniają odpowiedni poziom natężania światła oraz umożliwiają komfortowe prowadzenia mszy świętej przez księdza. Dwa reflektory z szerszą optyką oświetlają zalewowo cały ołtarz ukazując całe jego piękno oraz detale. System „ plaster miodu” wykorzystany w tych urządzeniach praktycznie całkowicie eliminuje zjawisko olśnienia u wiernych przebywających wewnątrz świątyni.

Do zaakcentowania obrazu Matki Bożej Szkaplerznej zostały wykorzystane oprawy:

Dzięki możliwości dopasowania optyki poprzez system filtrów z łatwością możemy dobrać odpowiedni poziom rozproszenia światła i rozjaśnić tylko wybrane części obrazu. Aby stworzyć odpowiednią atmosferę reflektory akcentujące wykorzystane zostały także do podświetlenia krucyfiksu oraz figur Józefa z Arymatei i Nikodema, które znajdują się na belce tęczowej. Całość projektu tworzy jasny i klarowny widok wnętrza obiektu sakralnego z podziałem na strefy.

Informacje o projekcje

Nazwa : Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej
Data : 2016-01
Lokalizacja: Tarnów
Kategoria : Architektura / Muzeum
Tags: iLumo , iluminacja

  • Udostępnij:  

PODOBNE PROJEKTY

Europejskie Centrum Bajki

Europejskie Centrum Bajki

Targi Kielce

Targi Kielce

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem