Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej


Kościół Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej  to zabytkowy drewniany gotycki obiekt, stojący przy zbiegu ulic Narutowicza i Najświętszej Panny Marii w Tarnowie, nad potokiem Wątok.

We wnętrzu znajduje się otoczony kultem lokalnym, malowany na desce obraz Marki Boskiej z Dzieciątkiem z XVI wieku, powszechnie znany obrazem Matki Bożej Szkaplerznej. Obraz umieszczony jest w rokokowym ołtarzu głównym z 2 połowy XVIII wieku. Nad ołtarzem na belce tęczowej oddzielającej nawę od prezbiterium, znajdują się krucyfiks i figury Józefa z Arymatei i Nikodema z XVII wieku. Zadaniem PROLIGHT było oświetlenie akcentujące te unikalne obiekty.

Do oświetlenia zostały użyte LEDOWE reflektory

oraz oprawy akcentujące z firmy Gantom. Dwie oprawy na szynoprzewód ze średnim rozsyłem 38 stopni mają za zadanie oświetlić miejsce przewodniczenia. Urządzenia te zapewniają odpowiedni poziom natężania światła oraz umożliwiają komfortowe prowadzenia mszy świętej przez księdza. Dwa reflektory z szerszą optyką oświetlają zalewowo cały ołtarz ukazując całe jego piękno oraz detale. System „ plaster miodu” wykorzystany w tych urządzeniach praktycznie całkowicie eliminuje zjawisko olśnienia u wiernych przebywających wewnątrz świątyni.

Do zaakcentowania obrazu Matki Bożej Szkaplerznej zostały wykorzystane oprawy:

Dzięki możliwości dopasowania optyki poprzez system filtrów z łatwością możemy dobrać odpowiedni poziom rozproszenia światła i rozjaśnić tylko wybrane części obrazu. Aby stworzyć odpowiednią atmosferę reflektory akcentujące wykorzystane zostały także do podświetlenia krucyfiksu oraz figur Józefa z Arymatei i Nikodema, które znajdują się na belce tęczowej. Całość projektu tworzy jasny i klarowny widok wnętrza obiektu sakralnego z podziałem na strefy.

Informacje o projekcje

Nazwa : Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej
Data : 2016-01
Lokalizacja: Tarnów
Kategoria : Architektura / Muzeum
Tags: iLumo , iluminacja

  • Udostępnij:  

PODOBNE PROJEKTY

Targi Kielce

Targi Kielce

Muzeum Pamięci Sybiru

Muzeum Pamięci Sybiru

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem