Najwyższa Izba Kontroli


100 leci powołania to data , która zachęca do zmian. Podobnie miało to miejsce w przypadku najwyższej Izby kontroli, która obchodziła tą okrągłą datę w roku 2019.

W związku z tym postanowiono odświeżyć iluminację zewnętrzną siedziby Izby. Do realizacji projektu wybrano firmę Prolight, która zaproponowała i wdrożyła w przypadku tego budynku oświetlenie klasyczne i dynamiczne.

W ramach oświetlenia klasycznego podkreślono kolumny, podkreślono architekturę. Wewnętrzny dziedziniec oświetlono w sposób zalewowy.

Nowa koncepcja iluminacji zakładała rozświetlenie wnętrza oraz frontów skrzydeł w sposób nawiązujący do istniejącej kreacji świetlnej w środkowej części oraz doświetlanie pionowych pilastrów za pomocą reflektorów doziemnych, co miało na celu ujednolicenie widoku nocnego budowli. Oprawy doziemne zainstalowane pod każdym pilastrem podkreślają architekturę, tworząc wyraźne pionowe i poziome podziały. Koncept ma podkreślić naturalny rytm budynku. W części wewnętrznej dziedzińca oprawy te zlokalizowano w chodniku wzdłuż fasady.  Oświetlenie jest zintegrowane z wnętrzem dziedzińca.

W projekcie nie zapomniano o oświetleniu dynamicznym. Okazjonalne iluminacje zaplanowane na specjalne okazje w celu wzmocnienia odczuć, związanych z wybranymi wydarzeniami lub rocznicami.

W projekcie do reflektorów dynamicznych zastosowano system sterowania Visual Productions oparty na protokole DMX. Również w przypadku dla reflektorów doziemnych zastosowano taki sam system Każde urządzenie ma swój osoby adres. Sterowanie umożliwia dopasowanie jasności świecenia poszczególnych części obiektu i ujednolicenie całego nocnego wizerunku budowli. Dzięki zastosowaniu takie samego systemu sterowania jak reflektory oświetlające pilastry cały koncepcja jest spójna i ujednolicona.

Informacje o projekcje

Nazwa : Najwyższa Izba Kontroli
Data : 2018-11
Lokalizacja: Warszawa
Kategoria : Architektura
Tags: oświetlenie zewnętrzne , iluminacje

  • Udostępnij:  

PODOBNE PROJEKTY

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Świątynia Opatrzności Bożej

Świątynia Opatrzności Bożej

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem