Podsumowanie Prolight OnTour'22 - Gdańsk, Koszalin, Szczecin

  • 2022-10-11
  • wydarzenia

Na początku października, wraz z trasą Prolight OnTour'22 - "Lepsze światło dla Twojej sceny" odwiedziliśmy kolejne 3 miejscowości w Polsce. Tym razem zawitaliśmy do Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Event Center G38 w Koszalinie oraz Opery na Zamku w Szczecinie.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych spotkań "Lepsze światło dla Twojej Sceny" w ramach Prolight OnTour'22. Jest nam niezmiernie miło, że brali Państwo tak aktywny udział, wymieniając swoje doświadczenia oraz podnosząc kompetencje. Był to dla nas bardzo wartościowy czas, pełen inspirujących rozmów. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mieli okazję się spotkać podczas ROBE Theater Workshop oraz V Międzynarodowej Konferencji Scena Jutra


Z wyrazami szacunku


Zespół Prolight

 

Uczestnicy spotkania mieli wyjątkową okazję po raz pierwszy w Polsce, zobaczyć w akcji jedno z najnowszych urządzeń Robe Lighting - PAINTE jest to kompaktowa ruchoma głowa, która zapewnia ciche, wysokiej jakości rozwiązanie profilowe dla scen o krótkim i średnim rzucie w teatrze, telewizji oraz instalacjach na żywo. Imponująca moc oprawy 12 000 lumenów zapewnia lśniące, czyste białe światło o nieograniczonej ilości kolorów dzięki zaawansowanemu systemowi mieszania kolorów CMY.  Zaprojektowana z myślą o środowiskach wrażliwych na hałas, PAINTE™ posiada silnik TE 310W HP White LED z przełomowej technologii TRANSFERABLE ENGINE firmy Robe, zmotoryzowany zoom 8°- 48°, który jest idealny do szerokiej gamy zastosowań krótkiego i średniego rzutu. Urządzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem zajmując trzecie miejsce w przeprowadzonej przez nas akniecie, w której uczestnicy spotaknia zostali poproszeni o wskazanie urządzenia, które zrobiło na nich największe wrażenie. Co w takim razie uplasowało się na wyższych pozycjach? Za nim przejdzeimy do numeru jeden, pozwólcie że przedstawimy Wam miejsce drugie:

 

T11 to nowy, ręcznie obsługiwany: PROFIL, FRESNEL i PC. Ta funkcjonalność została uzyskana przez możliwość szybkiej wymiany soczewki czołowej. Już nie potrzebujesz kupować oddzielnych opraw lub różnych tub obiektywu, aby pokryć określone wymagania projektu oświetleniowego. T11 zostało zaprojektowane dla specyficznych środowisk, wrażliwych na hałas. Urządzenie jest więc idealnym rozwiązaniem dla teatrów, studiów telewizyjnych, imprez firmowych, instalacji, scen, oraz firm rentalowych. Dzięki szerokiej gamie zastosowań - T11 jest "napakowany"innowacjami, uniwersalnością i jakością ROBE... Jest zaprojektowany tak, aby pasował identycznymi atrybutami koloru do pozostałych urządzeń tego producenta. Reflektor waży nieco ponad 15 kilogramów. Korpus jest stylowy i bardzo kompaktowy, szczególnie biorąc pod uwagę jego ekstremalny zakres zoomu od 5°-50° , który każdy ma w standardzie! Niewielkie wymiary sprawiają, że wszystkie elementy sterujące są łatwo dostępne, a oprawa może być montowana pod dowolnym kątem.

 

Pierwsze miejsce wśród ankietowanych zajęło Robe Lighting T1 Profile - Jedyna oprawa, której potrzebujesz dla teatru, telewizji z możliwością podłączenia do innowacyjnego systemu RoboSpot. Specjalnie zaprojektowana, aby spełnić wysokie wymagania tych różnorodnych zastosowań w ramach jednej wszechstronnej oprawy. Nowy rewolucyjny silnik MSL™ (Multi-Spectral Light) LED osiąga moc 12.600 lumenów. Profil T1 jest pełen teatralnej subtelności. Dzięki kontroli kolorów CMY, filtrom DataSwatch™ zawierającym wybór zaprogramowanych kolorów poprzez algorytm nowej generacji RCC™ (Robe Colour Calibration) oraz szerokiemu zakresowi kontroli CCT od 2700K do 8000K, wszystkie wariacje kolorystyczne są możliwe do zrealizowania nawet dla najbardziej wymagających projektantów. Precyzyjne potrzeby teatralnego ściemniania są zaspokajane przez nasz super gładki 18-bitowy system ściemniania Robe. Ponadto, wysoki współczynnik CRI 95+ zapewnia naturalne odcienie skóry. Do pracy w telewizji dołożyliśmy +/- green oraz specjalne zarządzanie Cpulse™ bez migotania dla wszystkich systemów wizyjnych, takich jak kamery HD i UHD. Wszystko to w połączeniu z naszym systemem kadrowania, pełnym zakresem zoomu, specjalnie zaprojektowanymi gobosami, kołem animacji i pryzmatem, daje Ci całkowitą kontrolę nad Twoimi projektami w teatrze, telewizji i trasach koncertowych.

 

Już niedługo widzimy się ponownie na trasie, za nim jednak ogłosimy kolejne miasta, wszystkich chętnych przetestowania najnowszych urządzeń, zapraszamy do naszego studia!

Zaprojektowane dla specyficznych środowisk, wrażliwych na hałas... T11 jest więc idealnym rozwiązaniem dla teatrów, studiów telewizyjnych, imprez firmowych, instalacji, scen, oraz firm wynajmujących sprzęt oświetleniowy.
Dzięki szerokiej gamie zastosowań - T11 jest "napakowany"innowacjami, uniwersalnością i jakością ROBE... Jest zaprojektowany tak, aby pasował identycznymi atrybutami koloru do pozostałych urządzeń tego producenta...
Reflektor waży nieco ponad 15 kilogramów. Korpus jest stylowy i bardzo kompaktowy, szczególnie biorąc pod uwagę jego ekstremalny zakres zoomu od 5-50 stopni, który każdy ma w standardzie!
Niewielkie wymiary sprawiają, że wszystkie elementy sterujące są łatwo dostępne, a oprawa może być montowana pod dowolnym kątem przez mocowanie do jarzma uchwytu. Długość jarzma można dostsosować, jeżeli jest taka potrzeba. Pokrętła blokujące znajdują się po obu stronach reflektora

Powiązane

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem