Dlaczego T11?

 • 2022-03-29
 • publikacje

Zastanawiałeś się jak powinien wyglądać współczesny reflektor teatralny. Jak powinien być zbudowany? Jakie cechy są teraz naistotniejsze? Robe Lighting ma swoją wizję reflektora, który wychodzi naprzeciw wymaganiom współczesnych użytkowników. Czy jest to wizja spójna z Twoimi potrzebami? Sprawdź zapoznając się z materiałem edukacyjnym przygotowanym przez ROBE i PROLIGHT...

Podstawowe cechy, którymi T11 wyróżnia się na tle innych rozwiązań dostępnych na rynku:

 • Kompaktowy, zintegrowany z optyką korpus.
 • Ledowa, długożywotna "żarówka", którą możesz wymienić sam w dwowolnym momencie, z gwarancją producenta na 20.000 godzin lub 3 lata!
 • Wymienna przednia soczewka na: PROFIL, Fresnel lub PC, sam wybierasz charakterystykę reflektora...
 • Szeroki zakres zoom od 5 do 60 stopni i wysokiej rozdzielczości optyka.
 • Wielokolorowe źródło LED, z szerokim gamutem barwnym, symulacją lamp halogenowy, regulowanym CRI i CTO oraz precyzyjną regulacją +/- GREEN.
 • Biblioteka "filtrów barwnych" wywoływanych bezpośrednio z urządzenia.
 • Możliwość dodania do urządzenia własnych "filtrów barwnych"
 • W standardzie - filtr FROST (wymienny), ramki profilowe i uchwyt do GOBO. Jednak jeśli potrzebujesz więcej efektów możesz dołożyć dodatkowy moduł z Iris, gobo statycznym oraz gobo rotacyjnymi.
 • Ekstremalnie cicha praca.
 • Ustawianie parametrów manualnie na urządzeniu lub zdalnie z konsolety oświetleniowej.
 • Produkowany w Europie! Z niskim śladem węglowym i wsparciem Wolnego Świata

T11 to nowy, ręcznie obsługiwany: PROFIL, FRESNEL i PC. Ta funkcjonalność została uzyskana przez możliwość szybkiej wymiany soczewki czołowej... Już nie potrzebujesz kupować oddzielnych opraw lub różnyxch tub obiektywu, aby pokryć określone wymagania projektu oświetleniowego...

Zaprojektowane dla specyficznych środowisk, wrażliwych na hałas... T11 jest więc idealnym rozwiązaniem dla teatrów, studiów telewizyjnych, imprez firmowych, instalacji, scen, oraz firm wynajmujących sprzęt oświetleniowy.

Dzięki szerokiej gamie zastosowań - T11 jest "napakowany"innowacjami, uniwersalnością i jakością ROBE... Jest zaprojektowany tak, aby pasował identycznymi atrybutami koloru do pozostałych urządzeń tego producenta...

Reflektor waży nieco ponad 15 kilogramów. Korpus jest stylowy i bardzo kompaktowy, szczególnie biorąc pod uwagę jego ekstremalny zakres zoomu od 5-50 stopni, który każdy ma w standardzie!

Niewielkie wymiary sprawiają, że wszystkie elementy sterujące są łatwo dostępne, a oprawa może być montowana pod dowolnym kątem przez mocowanie do jarzma uchwytu. Długość jarzma można dostsosować, jeżeli jest taka potrzeba. Pokrętła blokujące znajdują się po obu stronach reflektora.

Z tyłu urządzenia pod wyświetlaczem kontorlnym jest punkt mocowania linki bezpieczeństwa oraz rączka do chwytania. W komplecie jest też ramka na filtr żelowy. Z boku można dostrzec białe cyfry i litery do ustawienia: pochylenia, zoomu i ostrości, które używane są jako odniesienia do konfiguracji urządzenia, kiedy trzeba powielić ustawienia urządzenia na inne aparaty lub odtworzyć na trasie ustawienia z poprzednich koncertów.

Maksymalny pobór mocy to tylko 420 watów, należy jednak pamiętać, że urządzenia nie pobiera prawie nigdy maksymalnego prądu... wyświetlająć różne barwy pobór mocy jest skorelowany z poziomem na jaki wysterowane są poszczególne barwy składowe ledowej "żarówki". T11 ma także system automatycznego dostosowania do źródła zasilania od 50 do 60 Hz oraz napięcia od 100 do 240 woltów. Podłączenie zasilania odbywa się przez złącza wejściowe oraz wyjściowe Neutrik PowerCon Tru1, które umożliwia liniowe połączenie łańcuchowe wielu urządzeń.

Gniazda DMX (RDM) są w standardzie i realizowane przez 5-pinowe złącza XLR. OPcją jest bezprzewodowa technologia DMX Crmx z LumenRADIO, która jest dostępna na życzenie. Jako opcje dodatkową mamy też E-Pass - oferujący połączenie z siecią... E-Pass pozwala na liniowe podłączenie urządzeń do sieci Ethernet przy użyciu portów IN oraz OUT. Jednak E-Pass idzie o krok dalej... zachowuje integralność sieci, nawet gdy urządzenie nie ma zasilania, automatycznie aktywując wewnętrzny przełącznik bypassu. Oznacza to utrzymanie funkcjonalności całej sieci dającej łączność.

Chociaż z natury urządzenia jest ciche, ma jednak dodatkowy tryb QUIET MODE - tryb zapewniający pełną kontrolę nad prędkością wentylatora w wyjątkowych chwilach. Możesz również wybrać tryb w którym wentylator zatrzymuje się, gdy kanał intensywności jest na zero.

Użytkownicy z rynku telewizyjnego mogą stosować te oprawyz dużym zaufaniem, ponieważ zawierają technologię C-Pulse. To system sterowania modulacją szerokości impulsu odświeżania LED. C-Pulse szybko usuwa migotanie widoczne na ekranie. Obsługa tej funkcji odbywa się bezpośrednio z konsoli. Oznacza to, że nie potrzebujesz fizycznego dostępu do urządzenia! C-Pulse nadaje się do najnowszych kamer HD i UHD.

Aby zapewnić jakość światła serii T mamy nowe źródło - MSL TE 350 wat multi-spektralny przenośny silnik led, który generuje 9.500 lumenów z przodu soczewki profilowej, 6.660 lumenów z soczewki fresnel i ponad 7.001 lumenów z soczewki PC.

Wszystkie typy są mocnymi urządzeniami, bez względu na soczewkę. T11 mają te same składowe kolorów co T1 i T2 w celu utrzymania wspólnej platformy kolorów. Technologia TE - przenośnego źródła LED (ledowej "żarówki") umożliwia szybką i łatwą wymianę silnika (źródła światła) jednocześnie ciesząc się wszystkimi zaletami jakie zapewnia technologia LED. Technologia pozwala również na wykorzystanie przyszłego postępu w technologii LED, dlatego projektując urządzenie zapewniony jest spory zapas pod względem mocy silnika, jaki i systemu chłodzenia, by móc w przyszłości wykorzystać postęp technologiczny. Dotyczy to wszystkich urządzeń z TE - przenośnym źródłem LED. Dodatkowo TE - przenośne źródła LED oznaczają niski koszt w przeciwieństwie do wysokich kosztów wymiany normalnego silnika zastępczego. Jest to naprawdę ogromna zaleta, w momencie gdy żywotnośc silnika dobiega końca. Silnik TE, ma ocenę L70 B50 przy żywotnośći 40.000 godzin, a producent daje na naiego gwarancję 20 000 godzin lub trzy lata. Uniklany, przenośny silnik TE został zaprojektowany, opatentowany i wyprodukowany w całości tuż za Polską granicą w fabryce Robe w Czechach. Bez polegania na osobach trzecich i firm kooperujących Robe stworzyło bezpieczne rozwiązanie, zapewniające spokój i długowieczność dającą jeszcze większy zwrot z inwestycji. Ty sam możesz w łatwy sposób wymienić silnik w około pięć minut bez specjalnych narzędzi. Bez wysyłania do serwisu lub agenta. Bez wyrównania lub kalibracji urządzenia. To pewność, że będziesz gotowy do pracy w mgnieniu oka...

Główną zaletą T11 jest monolityczna, kompaktowa obudowa, zawierająca źródło światła, optykę oraz elementy kontroli wiązki światła. W standardzie jest wysokiej rozdzielczości optyka z jednym szerokim zakresem zoomu od 5 do 50 stopni dla oprawy Profil oraz od 5 do 60 stopni dla PC i FRESNEL. Zoom jest obsługiwany ręcznie poprzez poluzowanie i przeciągnięcie przedniego pokrętła znajdującego się z boku urządzenia. Takie podejście oznacza, że nie potrzebujesz różnych opraw, tubusów obiektywu czy bardziej precyzyjnych optyk profilowych. Oszczędzasz pieniądze i miejsce!

W T11 plama światła jest idealnie równa na całej powierzchni. Za kontrolę odpowiada drugie boczne pokrętło, które jest obsługiwane w ten sam sposób... By osiągnąć miękkie, twarde lub jakie kolwiek inne skupienie pomiędzy.. Wersja Fresnel, z łatwo rozpoznawalną soczewką produkuje klasyczną wiązkę o miękkich krawędziach, tak uwielbianą przez projektantów teatralnych, podczas gdy wersja PC daje bardziej widoczne krawędzie. Przednie soczewki są wymienne i można je dokupić osobno, aby łatwo przekształcić Twoje urządzenie w inny typ.

To daje ci trzy reflektory w jednym!

Aby zmienić przednią soczewkę, niezależnie czy jest to profil, fresnel czy PC, wystarczy odkręcić cztery obrotowe śruby z przodu urządzenia, oodłączyć zabezpieczenie i wymienić obiektyw. To szybka i łatwa transformacja charakterystyki reflektora. Urządzanie zachowuje zaawansowane funkcje kontroli koloru oraz znakomitą jednorodność z innymi oprawami serii T.

T11 posiada fabrycznie skalibronwaą biel, by zapewnić spójność każdej produkcji. Regulacja temperatury barwowej ma zakres 2.700 do 8.000 kelwinów, co pozwala na bardzo dokładną regulację. Wirtualne koło kolorów z systemem DataSWATCH zawiera 66 zaprogramowanych kolorów. Możesz także dodać do 10 niestandardowych , własnych kolorów do tej biblioteki. Ważną funkcją dla teatru jest emulacja pracy halogenowej, która symuluje przesunięcie ku czerwieni i opóźnienie teremiczne lamp wolframowych... od 750 wató do 2.500 watów, w zakresie temperatury barwy białej od 2.700 do 4.200 kelwinów. Pozwala to bezproblemowo zintegrować te oprawy z tradycyjnym oświetleniem halogenowym. Do zastosowań telewizyjnych mamy korekcję +/- GREEN. Dedykowany kanał szybkiego dostosowania zawartośći zieleni. Narzędzie bardzo przydatne dla operatorów, by zbalansować odwzorowanie kolorów wielu źródeł światła. Wirtualna kontrola CRI umożliwia dobranie poziomu oddawania barw, w zależności od potrzeb, od 80 do bardzo imponujących 95! W ten sposób zapewniając idealne odwzorowanie odcieni skóry czy scenografii. To często wyższy poziom niż wiele specjalnie zaprojektowanych źródeł z tzw wysokim CRI!

Dzięki najnowszej "żarówce LED" - MSL TE sterowanie mieszaniem kolorów jest możliwe w trybie CMY, RGB lub pełnym - pięciokolorowym. Wybierz metodę, która najbardziej Ci odpowiada. Podczas korzystania z CMY lub RGB są wykorzystywane wszystkie kolory, które można wykorzystać z silnika, by maksymalizować pokrycie gamutu kolorów. Wykorzystanie zalet addytywnego systemu mieszania kolorów sprawia, że wiązka światła jest idealnie równa, wyjątkowo jednorodna i jednolita we wszystkich odcieniach, bez względu na odcień, bez zniekształceń krawędzi i aberraci kolorów.

Oprogramowanie do ściemniania kolorów - L3 tworzy niezauważalne przejścia do czerni, niezbędne w teatrze. To wszystko sprawia, że T11 wyróżnia się i jest bardzo potężnym narzędziem, szczególnie w połączeniu z emulacją lampy halogenowej. Masz do wyboru takżę dwie krzywe dimera - kwadratową lub liniową w zależnośći od potrzeb...

Do kształtowania wiązki światła mamy ramki kadrujące, znane z tradycyjnych reflektorów teatralnych. Ten zaawansowany system składa się z czterech, niezależnych ostrzy, ustawianych manualnie. Jak widać każde ostrze ma bardzo szeroki zakres pochylenia i zakrycia. Oznacza to, że możemy uzyskać bardzo dokładne cięcia i pozycjonowanie ramki, niezależnie od kąta ustawienia urządzenia względem obiektu. Ostrza są samoblokujące i mocno trzymają się w zadanej pozycji. Gdy używamy go z soczewką PC lub FRESNEL ramki działają podobnie jak tradycyjne skrzydełka. Jednak ponieważ są wewnątrz urządzenia, nie są podatne na przypadkowe uszkodzenia, jak konwencjonalne skrzydełka.

Różnicą T11 w stosunku do tradycyjnych reflektorów starego typu, jest takżę filtr FROST, który wykorzystuje system Magfrost - magnetyczny system szybkiej wymiany filtrów FROST. Dostępne są dwa filtry FROST... jeden stopień dostarczany z profilem i pięć stopni dostarczane z każdą oprawą PC i Fresnel. Możesz przechowywać zapasowe filtry Magfrost w obrębie tubusu obiektywu, mocując je do specjalnego magnesu.

Z konwencjonalnymi profilami jesteś ograniczony do jednego statycznego gobo. Aby znacznie zwiększyć możliwośći gobo, a tym samym uczynić T11 znacznie bardziej kreatywnym narzędziem z dodatkowymi statycznymi i dynamicznymi możliwościami ruchomego gobo, mamy opcjonalny moduł gobo i iris. Instalacja jest bardzo prosta, wykorzystuje dwie śruby i złącze molex, które łączy moduł z urządzeniem. W zestawie mamy trzy statyczne i dwa obrotowe gobo dostarczane razem z modułem. Możesz je nakładać na siebie, aby stworzyć jeszcze więcej efektó. Wszystkie gobosy wykorzystują system slot&lock dla szybkiej i łatwej wymiany. Zmotoryzowany IRIS zainstalowany w module ma średnicę 33 milimetrów i składa się z 14 segmentów, jest płynny i dokłądny w działaniu. Inne opcjonalne akcesoria to skrzydełka i ramka na filtr żelowy. Aby poradzić sobie z olśnieniem, dostępne są cylindry typu TOP HAT.

To jest właśnie T11 - trzy rozwiązania w jednym!

Powiązane

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem