Teatr Muzyczny Roma


Teatr Roma to jeden z najpopularniejszych teatrów muzycznych nie tylko w Warszawie, ale też w Polsce, a spektakl Mamma Mia to wydarzenie, na które często brakuje miejsc. Duża popularność tej instytucji nie sprawiła, że jej władze spoczęły na laurach. Oprócz systematycznego inwestowania w poprawę jakości oświetlenie scenicznego, postanowili oni też jeszcze bardziej zaznaczyć swoją obecność w architekturze miasta inwestując w oświetlenie architektonicznie budynku, a dokładnie jego fasady, w którym mieści się sam teatr.

Do oświetlenie fasady Teatru Roma wykorzystane zostały oprawy ArcPad 48 RGBW z firmy Anolis  oraz Orpheo z firmy Griven.

Koncept polega na rozświetleniu wejścia za pomocą dynamicznego światła. Barwa światła będzie zależała od kolorystyki aktualnie granego spektaklu. W celu poprawienia widoczności teatru z całej ulicy Nowogrodzkiej rozświetlona zostanie górna część kamienicy, w której mieści się teatr.

Rozświetlenie wejścia zostało zrealizowane za pomocą oprawy ArcPad 48. System kolorów RGBW pozwala na uzyskanie każdej barwy i jej odcieni. Oprawy zostały umieszczone na gablotach reklamowych. Optyki zostały dobrane tak, aby równomiernie rozświetliły całe wejście.

Oprawy Orpheo mają na celu stworzenie pionowych linii świetlnych oraz oświetlenie gzymsu kamienicy znajdującego się dokładnie nad wejściem. Oświetlenie ma na celu ułatwienie zlokalizowania wejścia do teatru oraz stworzenie efektu pionowych linii świetlnych.

Informacje o projekcje

Nazwa : Teatr Muzyczny Roma
Data : 2017-01
Lokalizacja: Warszawa
Kategoria : Architektura
Tags: oświetlenie architektoniczne , oświetlenie , oprawy rgbw

  • Udostępnij:  

PODOBNE PROJEKTY

Restauracja Forteca

Restauracja Forteca

Najwyższa Izba Kontroli

Najwyższa Izba Kontroli

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem