Ratusz w Łowiczu


Ratusz w Łowiczu został wzniesiony 1825-1828 według projektu Bonifacego Witkowskiego. Od 5 marca 1947 budynek figuruje w rejestrze zabytków. W latach 1997-1998 obiekt został odnowiony. Obecnie mieści się w nim Urząd Miejski.  Z okazji 1oo lecia odzyskania niepodległości obiekt miał zostać oświetlony w sposób nawiązujący symboliką do wydarzeń z historii miasta.

Urządzenie, które doskonale realizuje takie cele jest GoboLED.  Projektor ma możliwości wyświetlenia wzorów zwanych gobo. Specjalnie na życzenie tworzona jest szklana płytka gobo, którą montuje się w oprawie. Na płytce tworzony jest wzór, taki jaki chcemy wyświetlić na fasadzie, chodniku lub innej dowolnej powierzchni. Montaż gobo jest prosty i nie wymaga serwisu. Gdy będziemy chcieli zmienić wzór będziemy mogli we własnym zakresie wymienić gobo na inne. Zastosowanie najnowszej niemieckiej technologii pozwala na tworzenie bardzo ostrych i wyraźnych kształtów. Urządzenie ma odpowiedni stopień ochrony i może być montowany na zewnątrz.

W projekcie w Łowiczu został wybrany wzór generała Stanisława Rotstada. Generał jest zasłużonym obywatelem miasta który znacznie przyczynił się do organizacji poradni leczniczej po wojnie.  Wzór postaci generała pisany jest w kółko, którego tło stanową barwy narodowe. Na obwodzie koło znajduje się okazjonalny napis.  Kształt gobo został specjalnie dopasowany do miejsca i uwzględnia perspektywę. Dzięki temu przy bliskiej odległości wyświetlania oraz dużym kącie świecenia wyświetlamy idealne kółko.

Informacje o projekcje

Nazwa : Ratusz w Łowiczu
Data : 2018-07
Lokalizacja: Łowicz
Kategoria : Architektura
Tags: gobo , oświetlenie , architektura

  • Udostępnij:  

PODOBNE PROJEKTY

Najwyższa Izba Kontroli

Najwyższa Izba Kontroli

Restauracja Forteca

Restauracja Forteca

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem