Restauracja Forteca


Forteca należąca do rodziny Kręglicckich to zabytkowy, ceglany budynek położony w centrum Warszawy. Otoczona fosą, z wejściem które prowadzi przez most nadaje jej tajemniczego charakteru, lokalu gdzie zorganizować można niebanalne przyjęcie.

Jednak żeby nadać budynkowi jeszcze bardziej tajemniczy, przyciągający uwagę styl postanowiono dodatkowo oświetlić wnętrze obiektu.

Projekt oświetlenia wnętrza Fortecy miał na celu stworzenie odpowiedniej atmosfery we wnętrzu budowli oraz zapewnienie gościom komfortu w trakcie uroczystości.

Obiekt jest zbudowany na planie okręgu. We wewnątrz budynku znajduje się duża okrągła sala z zabytkowymi oknami. Organizowane są tam imprezy, bankiety i konferencje. Koncept oświetlenia polegał na podkreśleniu pięknych wnęk okiennych, zlokalizowanych  dookoła okrągłej sali. Oprawy zaprojektowane zostały tak, aby rozświetlały całą wnękę. Specjalistycznie wykonana optyka z kątem świecenia 180 x 10 powoduje, że rozświetlone zostaje jedynie wnętrze okna. Dodatkowo oprawy zostały przygotowane tak, aby były to urządzenia mobilne, które wystawiane są jedynie w trakcie trwania imprez.

Koncept zakładał oświetlenie wewnętrzu budynku stołów rozstawianych w czasie imprez. Światło jest ukierunkowane w taki sposób żeby oświetlać cały stół. Do tego celu zostały wykorzystane oprawy Gantom One. Ich system optyczny pozwala zamodelować plamę światłą tak, aby pokryty światłem został cały stół.

Informacje o projekcje

Nazwa : Restauracja Forteca
Data : 2017-01
Lokalizacja: Warszawa
Kategoria : Architektura
Tags: oświetlenie architektoniczne , oświetlenie

  • Udostępnij:  

PODOBNE PROJEKTY

Pijalnia Główna

Pijalnia Główna

Ratusz w Łowiczu

Ratusz w Łowiczu

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem