Restauracja Belvedere Łazienki Królewskie


W centralnym miejscu Parku Łazienkowskiego znajduje się bardzo popularny, dobrze znana restauracja Belvedere, która łączy w sobie niezwykłą architekturę, bardzo dobre jedzenie oraz 150 lat historii. W 2014 przeprowadzony został kapitalny remont wnętrza obiektu. Za nowy wystrój wnętrza odpowiada słynny scenograf polskiej Opery Narodowej – Boris Kudlička i pracownia architektoniczna WWA Architekci. Nową identyfikację wizualną restauracji opracowało biuro projektowe Lange&Lange. W tym samym czasie postanowiono wyróżnić też wizualnie teren, który znajduje się wokół obiektu, aby nadać mu niepowtarzalny wygląd, nawet po zmroku, z zachowaniem eleganckiego i szykownego charakteru miejsca.

Centralne miejsce realizacji był teren znajdujący się wokół restauracji. Na obszarze tym znajduje się bogata szata roślinna w postaci takich drzew liściastych, jak lipy, brzozy, klony i kasztany jak również drzewa iglaste, w tym sosny i wysokie tuje oraz duża liczba mniejszych krzewów.

Zostały one oświetlone za pomocą 16 reflektorów dużej mocy oraz dwóch mniejszych opraw. Wszystkie urządzenia zlokalizowane zostały na poziomie ziemi. Według zaleceń oświetlenie miało być umiarkowane i spokojne, wszystko po aby zachować szykowny i elegancki charakter miejsca. Urządzenie zlokalizowano w takim miejscu, aby w jak najmniejszy sposób wpływała na widok parku w ciągu dnia. Wszystkie oprawy wykonano na specjalne zamówienie w kolorze obudowy RAL6009. Oświetlenie zrealizowano przy pomocy reflektorów z firmy ANOLIS. Zostały użyte oprawy typu ArcPad 48 w ilości 16 sztuk oraz 2 oprawy Arcsource 4MC.

Informacje o projekcje

Nazwa : Restauracja Belvedere Łazienki Królewskie
Data : 2014-08
Lokalizacja: Warszawa
Kategoria : Architektura
Tags: architektura , oświetlenie

  • Udostępnij:  

PODOBNE PROJEKTY

Prywatny ogród Warszawa

Prywatny ogród Warszawa

Grupa ITI - Siedziba główna

Grupa ITI - Siedziba główna

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem