Kino Helios


Na zmysły klientów można oddziaływać w różnoraki sposób. Kino Helio w Opolu zdecydowało się na projekcję multimedialną.

Czy wyróżniają się kina Helios od swoich równie znanych odpowiedników? Indywidualnością. Mimo, że jest to sieć sieci kin, każde z nich w pewien sposób jest odrębną, zaplanowaną indywidualnie przestrzenią.

Instalację w Opolu, którą wspólnie przygotowała firma Prolight wykorzystano 60 profili o długości 3m. W każdym z nich zamontowano ledowy pasek wideo 180 pikseli RGB. Zamontowane w profilach paski wideo mają napięcie 5V. Aby uniknąć spadku napięć konieczne było również zamontowanie na drugiej stronie ściany równomiernie rozmieszczone 12 zasilaczy.

Firma Prolight specjalnie dla tej instalacji zaprojektowała i stworzyła system sterowania. Jak powiedział Mateusz Oryl, inżynier / projektant firmy Prolight – „składa się on z jednej nagrywarki artnet i 3 kontrolerów ledowych pasków wideo, wiec żeby wysterować całą ścianą 72 linie artnet. Jego niewątpliwą zaleta jest również możliwość zmiany kontentów poprzez aplikację mobilną zainstaklowaną na dowolnym urządzeniu z dostępem do sieci WIFI.”

Informacje o projekcje

Nazwa : Kino Helios
Data : 2019-01
Lokalizacja: Opole
Kategoria : / Studio
Tags: multimedia , profile led

  • Udostępnij:  

PODOBNE PROJEKTY

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem