Amfiteatr w Świnoujściu


Świnoujski amfiteatr im. Marka Grechuty OTWARTY PO REWITALIZACJI!!!

W piątek, 8 sierpnia 2015, w Świnoujściu odbyła się uroczystość nadania Amfiteatrowi Miejskiemu imienia Marka Grechuty. Imprezę swoją obecnością uświetniła Danuta Grechuta. Wcześniej zaprezentowano przykłady malarstwa Marka Grechuty oraz zdjęcia z początków kariery artysty i zespołu Anawa. Pokazano również film dokumentalny „Gdziekolwiek będę”, a mieszkańcy uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Danutą Grechutą dotyczącym książki „Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty”. Dzień zakończył niezwykły koncert „Ocalić od zapomnienia”.

- Dzisiaj mam zaszczyt być państwa przewodnikiem. (…) Spotykamy się po to, że chcemy ocalić coś od zapomnienia – tymi słowami oraz recytacją fragmentu wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego koncert w amfiteatrze rozpoczął prowadzący Rafał Olejniczak – Redaktor Naczelny Radia ZET i Radia Zet Gold .

- Spotykamy się w czterdziestoletnim amfiteatrze. 40 lat temu, ówczesne władze Świnoujścia zdecydowały, że potrzebny jest amfiteatr po to, aby FAMA mogła rozwijać swoje skrzydła i coraz lepiej się prezentować przed coraz większą publicznością. Było to w roku 1974 – powiedział prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz .

W uroczystości udział wziął również m.in. marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz . - "Ja pamiętam ten stary amfiteatr. To co dzisiaj oglądamy ma niewiele wspólnego poza samym duchem z tym poprzednim amfiteatrem. To na pewno przestrzeń niesamowita, przestrzeń wyjątkowa nie tylko w skali województwa, ale także w skali całej Polski. Ja głęboko wierzę, że jest to obiekt, który będzie chwalił Pomorze i Świnoujście przez wiele lat" – powiedział marszałek. - Ale w obiekt zawsze trzeba tchnąć ducha. I chyba nie można było znaleźć lepszego ducha niż duch Marka Grechuty. Od dzisiaj ten duch Marka Grechuty na zawsze będzie w tym amfiteatrze.

Prolight dostarczył między innymi:

  • Robe BMFL Spot
  • Robe BMFL Blade
  • Robe LEDbeam 1000
  • Robe LEDbeam 100
  • Robe PARfect 100
  • Robe CYC FX8
  • ClayPaky B-EYE
  • System Sterowania
  • Wytwornica LOOK Unique 2.1

Informacje o projekcje

Nazwa : Amfiteatr w Świnoujściu
Data : 2015-08
Lokalizacja: Świnoujście
Kategoria : Scena
Tags: robin , b-eye

  • Udostępnij:  

PODOBNE PROJEKTY

Stage Plan Technika Sceniczna

Stage Plan Technika Sceniczna

Mamma Mia! w teatrze ROMA

Mamma Mia! w teatrze ROMA

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem