Urządzenia Claypaky na Eurowizji 2022

  • 2022-05-11
  • wydarzenia

66 Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie rozegrany 10, 11 i 14 maja w hali PalaOlimpico w Turynie. Skoro impreza odbywa się we Włoszech, to nie może w niej zabraknąć urządzeń od firmy Claypaky.  W ich skład wchodzą:

 

144x Sharpy Wash

120x Sharpy X Frame

100x Xtylos i Mini Xtylos

70x Arolla HP i Stormy CC

 

Sharpy X Frame

Do rodziny wielokrotnie nagradzanych opraw Sharpy, firma Claypaky wprowadziła wielofunkcyjną oprawę Sharpy X Frame.

Sharpy X Frame wykorzystuje najlepsze cechy linii Sharpy i integruje czteroogniskowy system mikawkowy w lekkiej, kompaktowej oprawie. Źródłem światła jest mocna lampa łukowa o mocy 550 W, która sprawia, że oprawa jest niezwykle jasna i pozwala uzyska głębokie, żywe i jednolite kolory ( w tym niezrównaną głęboką czerwień).

Urządzenie to charakteryzuje się elastycznością, dzięki czemu może być takim światłem, jakiego potrzebujesz. Sharpy X Frame jest całkowicie hybrydową, wielofunkcyjną oprawą, która nie ogranicza się do efektów typu beam - może być również oprawą typu spot, profile lub wash.

Dzięki zakresowi zoomu od 3° do 52° (tryb spot) i od 2° do 29° (tryb beam) Sharpy X frame pozwala uzyskać niezrównane efekty wizualne. Urządzenie jest wyposażone w przednią soczewkę 160 mm i sprawdzony układ optyczny Claypaky, który zapewnia ostre obrazy.

 

Mini Xtylos

Mini Xtylos marki Claypaky to niewielka oprawa wyposażona w innowacyjne źródło laserowe RGB o żywotności 20.000 godzin, które produkuje nasycone, głębokie kolory bez widocznych hotspotów dzięki wyjątkowemu systemowi Turbo Color.

Oprawka oferuje liniowe wirtualne CTO, jedno koło efektowe z dwoma obracanymi i wymiennymi pryzmatami i jednym wymiennym filtrem frost, 24-bitowy cyfrowy dimmer, szybki cyfrowy stroboskop oraz zoom w od 1° do 4° do wytwarzania niesamowitych efektów wiązki.

Mini Xtylos marki Claypaky to niewielka oprawa wyposażona w innowacyjne źródło laserowe RGB o żywotności 20.000 godzin, które produkuje nasycone, głębokie kolory bez widocznych hotspotów dzięki wyjątkowemu systemowi Turbo Color.

Oprawa oferuje liniowe wirtualne CTO, jedno koło efektowe z dwoma obracanymi i wymiennymi pryzmatami i jednym wymiennym filtrem frost, 24-bitowy cyfrowy dimmer, szybki cyfrowy stroboskop oraz zoom od 1° do 4° do wytwarzania niesamowitych efektów wiązki.

Oprócz typowych cech rodziny, które można znaleźć w modelu Xtylos, jego mniejszy odpowiednik posiada kilka nowych funkcji, jak np. nieskończony obrót panoramiczny w obu kierunkach, który może być kontrolowany z różnymi prędkościami.

 

Arolla Profile HP

Na rynku dostępne jest dużo ruchomych głów, jednak bardzo często ich wspólną cechą jest brak mocy i funkcji poszukiwanych przez firmy rentalowe, które potrzebują jak najbardziej funkcjonalnych rozwiązań gwarantujących szybki zwrot z inwestycji. Lukę, która istnieje na rynku wypełnia model Arolla Profile HP, który cechuje się dużą mocą strumienia światła oraz funkcjonalnością.

Dużą zaletą modelu Arolla Profil HP jest jego funkcjonalność: zoom 5.8°- 50.5° (10:1), mieszanie kolorów CMY, sześciokolorowe koło z filtrem wzmacniającym CRI, liniowy CTO, sześć obrotowych gobo, siedem stałych gobo, dysk z animacją, czteropłaszczyznowa obrotowa pryzma, system kadrowania Claypaky na czterech płaszczyznach ogniskowania z dedykowanym kanałem makro, 16 ostrzy Iris, filtrami o miękkich krawędziach, 24-bitowym cyfrowym dimmerem i szybkim cyfrowym efektem stroboskopowym.

Jedną z podstawowych funkcji, nowej ruchomej głowy Claypaky jest jej mały rozmiar. W porównaniu z innymi urządzeniami tej klasy, jest to jedno z najbardziej kompaktowych urządzeń ruchomych typu profil LED, ale jednocześnie z jednym ze źródeł LED o najwyższej mocy.

 

Efekty możecie podziwiać tutaj:

Powiązane

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem