TVP kontynuuje współpracę z Robe!

  • 2023-08-22
  • publikacje
Telewizja Polska (TVP) - Polska Narodowa Telewizja - nadaje na 24 kanałach telewizyjnych i jest źródłem wiadomości, opinii i różnorodności z kreatywną produkcją i programowaniem obejmującym każdy gatunek nadawania - od wiadomości i sportu po dramaty, seriale, talk show, dokumenty, komedie, debaty, komentarze polityczne i sprawy bieżące, programy muzyczne, kulturalne i edukacyjne oraz wiele innych. Produkuje również swoje własne seriale i filmy oraz organizuje wiele festiwali.
Przez lata organizacja entuzjastycznie inwestowała w ruchome oprawy Robe, posiadając obecnie ponad 600 sztuk w swoim asortymencie! Pierwsze oprawy Robe dołączyły w 2005 roku, były to 24 sztuki Colour Spot 170 - które wciąż działają, chociaż nie są używane codziennie - a najnowsze to 32 sztuki ESPRITES dostarczone w trakcie pandemii w 2021 roku przez długoletniego dystrybutora Robe, firmę Prolight. Wtedy to były pierwsze ESPRITES w Polsce.
Siedziba Telewizji Polskiej mieści się w Warszawie, posiada sześć studiów i trzy przestrzenie filmowe na terenie obiektu, który obecnie jest rozbudowywany, aby zwiększyć rozmiar i pojemność oraz wyposażyć całą infrastrukturę w technologię przyszłości.
Istnieje 13 regionalnych centrów TVP w głównych miastach kraju, każde z własnymi kanałami i treściami regionalnymi, co sprawia, że jest to pracowite i pełne życia środowisko do pracy i spędzania czasu.

Telewizja Polska (TVP) - nadaje na 24 kanałach telewizyjnych i jest źródłem wiadomości, opinii i różnorodności z kreatywną produkcją i programowaniem obejmującym każdy gatunek nadawania - od wiadomości i sportu po dramaty, seriale, talk show, dokumenty, komedie, debaty, komentarze polityczne i sprawy bieżące, programy muzyczne, kulturalne i edukacyjne oraz wiele innych. Produkuje również swoje własne seriale i filmy oraz organizuje wiele festiwali.

Przez lata organizacja entuzjastycznie inwestowała w ruchome oprawy Robe, posiadając obecnie ponad 600 sztuk w swoim asortymencie! Pierwsze oprawy Robe dołączyły w 2005 roku, były to 24 sztuki Colour Spot 170 - które wciąż działają, chociaż nie są używane codziennie - a najnowsze to 32 sztuki ESPRITE dostarczone w trakcie pandemii w 2021 roku przez długoletniego dystrybutora Robe, firmę Prolight. Wtedy to były pierwsze ESPRITE w Polsce.

Siedziba Telewizji Polskiej mieści się w Warszawie, posiada sześć studiów i trzy przestrzenie filmowe na terenie obiektu, który obecnie jest rozbudowywany, aby zwiększyć rozmiar i pojemność oraz wyposażyć całą infrastrukturę w technologię przyszłości.

Istnieje 13 regionalnych centrów TVP w głównych miastach kraju, każde z własnymi kanałami i treściami regionalnymi, co sprawia, że jest to pracowite i pełne życia środowisko do pracy i spędzania czasu.

Kierownik oświetlenia Miroslaw (Miro) Madry nadzoruje całe oświetlenie studyjne i oświetlenie efektów na zewnątrz, pełniąc tę funkcję przez siedem lat. Koordynuje dział składający się z 120 osób, ścisłą współpracę z zespołem utalentowanych i doświadczonych operatorów oświetleniowych. Wśród nich jest Andrzej Jakubowski, który pracuje w TVP 46 lat... i wciąż kocha swoją pracę.

Jednym z jego zadań jest obsługa oświetlenia w popularnym i prestiżowym programie "Pytanie na Śniadanie", który aktualnie jest oświetlany przy użyciu 30 sztuk opraw LEDWash 600 i innego oświetlenia oświetlającego scenę.

Liczba produktów Robe stopniowo rosła na przestrzeni lat. Kolejnym dużym zakupem była inwestycja w 2011 roku w 100 sztuk opraw LEDWash 600, które szybko stały się podstawowymi jednostkami, z których wszystkie są nadal używane codziennie. Po wprowadzeniu na rynek uaktualnionego LEDWash 600+ i później LEDWash 600X, zakupiono więcej opraw z serii "600". Posiadają również ponad 60 sztuk opraw LEDWash 800.

"Andrzej zauważa, że były one powszechnie przyjęte z wielu powodów, głównie ze względu na ich niską wagę i miękki, równomierny strumień światła, który jest idealny dla telewizji". Dodaje, że mieszanie kolorów jest "piękne" i umożliwia tworzenie wielu nastrojów.

"Mogą być używane nawet jak fresnele i są idealne do wielu różnych zastosowań, takich jak wypełnianie tła i oświetlanie scen, nie tylko do efektów", dodaje Miro.

Ponad 60 sztuk opraw Pointe dołączyło do asortymentu w 2015 roku, następnie w ciągu kilku kolejnych lat dodano 100 opraw LEDBeam 150 i 100 MegaPointe.

Wybór ESPRITE był dokonany po wielu badaniach, dyskusjach i testach, a oprawy są używane do oświetlenia na większości najnowszych programów produkowanych w Warszawie.

"Jego wydajność jest silna i jednolita", zauważył Miro, dodając, że jeśli potrzebują innego rodzaju silnika LED, można go wymienić dzięki unikalnej technologii TE (TRANSFERABLE ENGINE) firmy Robe, która umożliwia montaż różnych lub zamiennych silników LED do opraw.

"To naprawdę pozwala produktom zachować swoją wartość na przestrzeni czasu", stwierdził Miro, "a prawdziwa trwałość i zaangażowanie Robe w długofalowe planowanie jest niezwykle ważne dla organizacji takiej jak TVP. Sprzęt może działać przez wiele lat, ponieważ źródło światła można wymienić, co jest obecnie unikalne w przypadku firmy Robe!"

ESPRITY były regularnie używane przez 2 lata i nie pojawiły się żadne problemy. "To świadectwo ich wytrzymałości i jakości wykonania", skomentował Andrzej.

Zarówno Miro, jak i Andrzej zauważają, że MegaPointe jest ulubioną oprawą dla obojga, która jest stale używana ze względu na jej wszechstronność. "To fantastyczne światło do posiadania" - potwierdził Miro, dodając, że ważne jest również utrzymanie dobrej relacji z lokalnym dystrybutorem i uzyskanie odpowiedniej obsługi dla szybkiego tempa pracy w transmisji na żywo.

Patrząc w przyszłość, widzą rosnącą serię produktów IP marki Robe - które niemal dokładnie odwzorowują rozmiar, wagę, wydajność i wygląd ich odpowiedników bez ochrony IP - jako kolejny techniczny sukces marki Robe. "Możliwość mieszania dwóch rodzajów opraw jest unikalna dla Robe" - mówi Miro - "i Robe jest na czołowym miejscu tego konceptu".

Produkty z ochroną IP są bardzo pożądane, ponieważ TVP produkuje wiele wydarzeń na zewnątrz, kiedy warunki pogodowe mogą być ekstremalne i intensywne!

Zdjęcie: Louise Stickland

Powiązane

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem