T11

  • 2021-11-23
  • wydarzenia / produkty

Mimo, że w Polsce po raz pierwszy można było zobaczyć go na IV Międzynarodowej Konferencji Scena Jutra 2021 to światową premierę Robe lighting T11 miało 22 listopada 2021. Model ten z powodzeniem można nazwać kolejną rewolucją technologiczną, jaką marka wprowadza na rynek sceniczny. Reflektor T11 to połączenie finezji kolorów serii T, innowacyjnego systemu przenośnego źródła światła modeli z serii TE z wymiennym systemem soczewek przednich, które sprawiają, że urządzenie to może działać jako Profil, Fresnel i PC.

Co wyróżnia reflektor Robe lighting T11 od innych urządzeń oświetleniowych dostępnych na rynku? Główną zaleta tego modelu jest oparcie go na nowym innowacyjnym źródle światła MSL-TE.

Źródło MSL na rynku po raz pierwszy pojawiło się wraz z premierą urządzeń Robe T1 Profile. Zaprojektowane żeby dostarczać najwyższej jakości światło poprzez metodę addytywnego mieszania kolorów. MSL rozprowadza emitowane światło równomiernie po całej krzywej Plancka, zapewniając w ten sposób najszerszą możliwą gamę kolorów, jednocześnie zapewniając płynną kontrolę CCT w pełnym zakresie.

Opatentowane przez Robe przenośne źródło światła TE na rynku pojawiło się wraz z modele EspriTE, a z czasem zostało ono powiększone o kolejne modele: SpoTE, ForTE, CueTE. Technologia TE rozwiązuje problem trwałości działania starzejących się diod LED, których wymiana staje się teraz prosta i szybka w każdym momencie użytkowania. Możliwość przenoszenia źródła światła ułatwia utrzymanie stałej jakości światła w całym zestawie urządzeń. Dodatkowo wbudowany zapas mocy umożliwia opłacalną modernizację zestawu urządzeń również w przyszłości, jeśli na rynku pojawią się nowsze i bardziej wydajne technologie LED.

Źródło MSL-TE™ 350W LED Engine generująe ponad 9.500 lm z oprawy i zapewnia identyczne charakterystyki kolorów, reakcje i kontrolę, zapewniając absolutną spójność kolorów ze wszystkim urządzeniami Robe z serii T.

Jakie inne innowacje oferuje T11? Rewolucją jest wyposażenie tego modelu w szybko wymienny zestaw soczewek dzięki czemu z łatwością może działać, jako Profil, Fresnel oraz PC. Co ważniejsze zmiana soczewki nie wpływa na inne parametry reflektora, w tym zoom, który w każdej z wersji zapewnia projekcję, kontrolę wiązki i ekstremalny, szerokopasmowy zakres 5 - 50°. Tutaj również zaznaczyć należy kolejną innowację, jaką wprowadziło Robe. T11 wyposażono w filtr Frost, który pozwala na zmiękczenie plamy światła w pełnym zakresie zoom.

Model T11 to również regulacja temperatury barwowej od 2.700K do 8.000K, kalibrowanie bieli i emulacja lampy halogenowej, które zapewniają precyzyjną kontrolę, perfekcyjne odwzorowanie odcieni skóry dzięki wysokiemu współczynnikowi CRI, powyżej 95.

Reflektor T11 sterowany jest ręcznie za pomocą pokręteł zamontowanych na obudowie. Pozwalają one w łatwy sposób zmieniać parametry, takie jak zoom, ramki profilowe (suwak blokady zabezpieczający przed przypadkowym przesunięciem), gobo, filtr frost oraz focus, który działa również dla urządzeń z soczewką PC i Fresnel.

System ręcznego kadrowania w T11 jest zarówno dokładny, jak i łatwy w użyciu. Integralną częścią urządzenia jest ręczny MagFrost™ 1° , który służy do natychmiastowego zmiękczania, z opcjonalnym dostępnym 5° filtrem Frost.

T11 wyposażono w ręczny moduł gobo z jednym zamontowanym szklanym gobosem, który z łatwością można wymienić na własny. Dodatkowo cały moduł można w łatwy sposób zamienić na dodatkowy moduł DMX, który pozwala na sterownie takimi dostępnymi w nim parametrami, jak Iris, tarcza gobo statyczne (3 w zestawie), tarcza gobo rotacyjne (2 w zestawie).

Robe lighting T11 to urządzenie zaprojektowane do pracy w każdym środowisku wrażliwym na hałas, takim jak np. teatry, studia telewizyjne. W modelu zastosowano tryb plus i minus green oraz specjalny system zapobiegający migotaniu Cpulse ™ dla wszystkich systemów wizyjnych, takich jak kamery HD i UHD.

Reflektor T11 po raz kolejny pokazuje, że Robe lighting nie tylko nadąża za zmieniającymi się warunkami na rynku scenicznym, jak również wyprzedza je tworząc urządzenie innowacyjne, uniwersalne, które z powodzeniem można stosować zarówno w teatrze, domu kultury, jak również w profesjonalnym studiu TV. Czy T11 stanie się kolejnym reflektorem referencyjnym przekonamy się już wkrótce. Więcej informacji na temat tego modelu zajdziecie na naszej stronie.

Powiązane

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem