Studio Prolight

  • 2016-11-14
  • wydarzenia / produkty / publikacje

Polski rynek pełny jest młodych firm, zespołów, ludzi którzy mają ciekawy pomysł na siebie i na swój obecny / przyszły biznes. Niektórzy z nich zaczynali jeszcze w szkole średniej, jednak nie mogą się wybić, inni może nawet nie zaczęli. Jednak jest jedna rzecz, która łączy ich wszystkich. To ludzie z zafascynowani światłem, którzy chcieliby związać się z nim na zawsze. Zarażają oni swoją pasją, zaangażowaniem jednak trafiają na barierę, którą ciężko pokonać. Finanse bo nich mowa często stanowią mur nie do przebycia, który nie raz sprawił, że ciekawy pomysł nie ujrzał szerszej publiczności. Obecne czasy pokazują, że nie wystarczy mieć dobrego głosu, aparycji, ciekawego pomysłu żeby zauważono Cię w branży. Bardzo duże znaczenie ma show, które sprawi, że zwróci na Was uwagę więcej osób. Jednak jak pokonać tą przeszkodę? Co zrobić żeby Wam się udało? Jak zareklamować siebie?

Brak odpowiednich finansów nie musi być barierą. Odpowiedzią dla takich osób może być pomysł firmy Prolight, która postanowiła „wyciągnąć pomocną dłoń” do wszystkich, którzy chcieliby zaistnieć. Teraz masz możliwość wynajęcia w pełni wyposażonego studia za niewielkie pieniądze. Jest to oferta skierowana szczególnie dla małych firm , które w ten sposób mogą mieć dostęp do najnowszych technologii.

Profesjonale studio, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt oświetleniowy. Dostarczany od czołowych światowych producentów jak Robe, Clay Paky, Robert Juliat. Zarządzane przez konsolety Hog4 i Avolites, ale także urządzenia do wizualizacji, mappingu, śledzenia światłem, jak d3, Blacktrax, Wysiwyg. Urządzeń tych używają największe firmy z runku oświetleniowego w Polsce i na świecie, jednak dla młodej początkującej firmy, nie mówiąc już osoby prywatnej, która nie dysponuje jeszcze odpowiednim zabezpieczeniem finansowym sprawia, że często kończy się na pomyśle.

To miejsce, które ciągle żyje. Odbywają się tu testy produktów, szkolenia prowadzone przez Lightschool, prezentacje produktów, a także nagrania. Studio Prolight pokazuje, jak bardzo wyjątkowe może być światło, daje możliwość poczucia się, jak gwiazda oraz pokazania tego wizerunku innym.

Jeśli chcecie nakręcić fajny teledysk, występ, przygotować fajne show na konsolecie, zrobić sesję modelce, macie na to szansę. Z pomocą specjalistów zatrudnionych w Prolight będziecie mogli stworzyć coś wyjątkowego, co przyciągnie uwagę i pozwoli się Wam wybić.

Z szansy tej skorzystało już wiele mniejszych firm. Jedną z nich była firma Pink Frame, która chce na rynku zaistnieć jak podmiot, który w kreatywny sposób promuje modeli i modelki, ale też przedmioty. Zamiast standardowego portfolio, na które składają się zdjęcia proponują oni przygotowanie takiej prezentacji w postaci multimedialnej. Jedną z ich ostatnich realizacji była sesja przygotowana dla młodej,  francuskiej modelki Mili Calmel. Jak mówi właściciel tej firmy Mateusz Krzuś „Dla swoich realizacji szukamy miejsc, które są wyjątkowe, niespotykane, które pozwolą nam podkreślić charakter modela. Idealnie w tą koncepcję wpisało się studio Prolight. Wiele nowoczesnych urządzeń pozwoliło na bardzo dobre podkreślenie południowej urody Mili.”

Podczas nagrania zastosowano takie urządzenia jak ruchome głowy Clay Paky B-Eye K10 i K20, Robe MiniPointe, Spikie, DLX oraz DL7S. Fotograf odpowiedzialny za sesję Karolina Pospiszyl bardzo dobrze ocenia jakość światła jakie można uzyskać z urządzeń. „Praca w studiu Prolight była przyjemnością i bardzo fajnym doświadczeniem, ponieważ wcześniej nie miałam możliwości pracy w takim showroomie. Używaliśmy głównie światła kontrowego, bardzo podobały mi się kształty które można uzyskać z MiniPointe.”

Kolejną osobą, które skorzystała z możliwości studia Prolight był DJ Remix. „Szukałem nowej możliwości reklamy. Jakiegoś rozwiązania, które wyróżniło by moją działalność i zachęciło potencjalnych klientów do kontaktu. Pierwszym elementem była nowa strona. Jednak stron różnego typu na rynku jest bardzo dużo. Niektóre są lepsze, inne gorsze. Co zrobić żeby się wyróżnić? Moja działalność współgra ze światłem, więc pierwsza myśl była taka żeby umieścić różne zdjęcia z koncertów. Problem jest taki, że są one różne jakości, często też nie do końca prezentują to czego szukałem. Na szczęście później dowiedziałem się o ofercie wynajmu studia w Prolight. Pomoc od firmy Prolight była nieoceniona. Specjalnie przygotowane dla mnie show, które idealnie odzwierciedla koncerty, a uwiecznione na zdjęciach bardzo mocno wzmocniło moje portfolio.”

W nagraniu zastosowano urządzenia Robe Spikie, oraz Clay Paky Scenius Profile, QWO i B-Eye, które obsługiwano konsoletą Hog4.

Najnowsza realizacja, która powstawała w showroom Prolight to teledysk młodego artysty Czila, który gra muzykę alternatywną. Energetyczne brzmienie w połączeniu z światłem sterowany konsoletą Full Boar 4 bardzo dobrze wpisało się dźwięki wydobywające się z głośników. Bardzo duże wrażenie zrobiło zwłaszcza urządzenie Spiider, które oświetlało artystę z tyłu, nadając wrażenie tajemniczości.

Studio Prolight to obiekt unikalny na mapie Polski. W dzisiejszych czasach, kiedy na rynku znajduje się bardzo dużo urządzeń możliwość przetestowania sprzętu i sprawdzenia na własne oczy, jeszcze przed zakupem jak on działa jest bezcenna.

Zyskuje ono też na znaczeniu wśród mniejszych podmiotów, które próbują znaleźć swoje miejsce na rynku, gdzie konkurencja jest bardzo duża, a ceny sprzętu bardzo wysoka. Możliwość wynajęcia profesjonalnego studia, ale też fachowa pomoc przy jego wykorzystaniu mogą stać się dla wielu szczególnie mniejszych podmiotów odskocznią, która podniesie ich pozycję na rynku.

Powiązane

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem