Stała iluminacja Muzeum Narodowego w Warszawie

  • 2013-01-18
  • realizacje

W 2012 roku minęło dokładnie sto pięćdziesiąt lat od założenia Muzeum Narodowego w Warszawie. Obiekt, w którym się ono obecnie znajduje, został oddany do użytku dopiero w 1938 roku, a jego budowa trwała aż jedenaście lat. W modernistycznym Nowym Gmachu muzeum znajdują się zbiory sztuki starożytnej, malarstwo polskie od XIII wieku, a także galeria malarstwa obcego, zbiory numizmatyczne i dzieła rzemiosła artystycznego. W skrzydle wschodnim natomiast umiejscowiono Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Wprawdzie w wyniku niemieckiej grabieży polskich dóbr kultury w trakcie II Wojny Światowej muzeum straciło niemal wszystkie, głównie najbardziej wartościowe i łatwo zbywalne eksponaty, to jednak za sprawą profesora i dyrektora muzeum, Stanisława Lorentza, zdecydowana większość z nich wróciła na swoje prawowite miejsce i już w 1945 roku muzeum wznowiło swą działalność.

W 2011 roku rozpoczęła się gruntowna modernizacja wnętrz muzeum, zamknięte zostały wystawy stałe, które poddano przearanżowaniu. Zmianom uległy dziedzińce oraz wnętrza, stworzono nową informację wizualną, a na terenie muzeum zainstalowano bezprzewodową sieć Wi-Fi. Zmodernizowane muzeum otwarte zostało 17 maja 2012. Ważnym elementem, który znalazł się na bogatej liście ostatnich zmian w obiekcie, stało się oświetlenie zewnętrznej elewacji muzeum.

Teraz 41 opraw Diamond Polar Edition firmy Griven podświetla fasadę gmachu muzeum.

Projekt oświetlenia - FishEYE Paweł Spider Pająk, realizacja PROLIGHT Sp. z o.o.

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem