Robe Lighting na Prolight+Sound 2024

  • 2024-03-16
  • wydarzenia / produkty

ROBE lighting będzie świętować swoje 30 urodziny na targach Prolight + Sound 2024! Upamiętniając 30 lat innowacji i doskonałości w branży rozrywkowej i produkcji na żywo. Jako lider w dziedzinie kreatywnego oświetlenia i projektowania wizualnego, ROBE stale wprowadza nowoczesne technologie i przełomowe pomysły.

Oczywiście... na stoisku D10 w hali 12.1 zostaną zaprezentowane genialne nowe produkty, których centrum stanowić będzie oprawa typu searchlight o nazwie iBOLT™ - super jasna, wysokoenergetyczna lampa, która z pewnością zachwyci jasnością i funkcjami.

Wśród innych produktów, które zostaną wprowadzone na rynek, znajdą się m.in.: iESPRITE® Fresnel, T15 Fresnel™, T15 PC™, wersje Footsie1™ i Footsie2™ Slim, T32 Cyc™ oraz T32 Cyc™ Slim, iProMotion™ Landscape + iProMotion™ Portrait, FORTE® Fresnel / PC i iSpiiderX®.

Wprowadzona zostanie również iT12 Fresnel™, potężna oprawa zewnętrzna typu fresnel, która zawiera nowatorski opatentowany system soczewek F2L™ Fresnel, składający się z dwóch soczewek zaprojektowanych z gładką powierzchnią zewnętrzną, eliminującą gromadzenie się zanieczyszczeń, które często występuje w soczewkach fresnelowych na zewnątrz.

Pokazana będzie także przedpremierowo lampa iFORTE® LTX LightMaster.

Robe przedstawi finałowy pokaz w swojej trylogii występów na żywo "Power of Imagination", który rozbudzi energię odwiedzających, którzy będą mogli delektować się emocjonującymi akcjami na scenie oraz intensywnym pokazem świetlnym, zaprojektowanym w celu pokazania kreatywności i potencjału nowych produktów w ich naturalnym środowisku!

"Pokaz Power of Imagination" będzie odbywał się kilka razy dziennie, a między nimi interaktywna prezentacja „Voice of God” na stoisku będzie podkreślać najlepsze cechy nowych produktów.

Duże stoisko - największe w historii Robe na wystawie Prolight+Sound, aby podkreślić znaczenie tego wydarzenia - będzie miało dwa dedykowane obszary demonstracyjne, gdzie odwiedzający będą mogli szczegółowo zapoznać się z produktami. Informacje o produkcie Robe będą kontynuowane poza halą 12.1, gdzie będzie zaparkowany Robe Showtruck do dalszych specyficznych prezentacji.

Codziennie po południu odbędzie się Happy Hour na stoisku, a goście będą mieli okazję skorzystać z niesamowitej czeskiej gościnności... na którą wszyscy liczą.

Marka oświetlenia LED architektonicznego Robe - Anolis - będzie miała swoją przestrzeń na stoisku i pokaże produkty z nowych serii Lyrae i Agame, a także swoje flagowe serie Eminere, Ambiane i Calumma, podczas gdy specjalista od rozwiązań do sterowania oświetleniem - Artistic Licence - będzie miał również własną strefę.

 

 

iBOLT


iBOLT™ to unikalna, innowacyjna oprawa o ogromnej jasności, która jest pierwszą rzeczywistą alternatywą dla konwencjonalnych reflektorów xenonowych o mocy 7K na rynku. Posiadając ten sam zestaw funkcji co przełomowy i powszechnie popularny MegaPointe® od Robe, iBOLT może być oprawą do generowania beam, spot, wash oraz efektów dla sceny i zastosowań zewnętrznych. Posiada piękny – 300 mm – dużą przednią soczewkę i został opisany jako "MegaPointe na super-sterydach!"


Biała źródło światła laserowego fosforu LSW-5™ produkuje ogromnie potężne wiązki światła dla optymalnej wydajności i zasięgu, które są połączone z najnowszą technologią reflektorów Searchlight i Skyflower, plus niezwykle niskim zużyciem energii, wagą i kompaktowym rozmiarem w tej niesamowitej oprawie.


Przedni soczewka o średnicy 300 mm i precyzyjna optyka pozwalają na generowanie wiązek o wysokiej rozdzielczości, które można regulować za pomocą funkcji zoomu w zakresie od 0,4° do 8,5°. SpektraBeam™ to zmieniający paradigmy opatentowany silnik efektów do produkcji transformujących doświadczeń oświetleniowych, a koło CMY + koło kolorów z biblioteką DataSwatch™ odblokowuje ogromną, niemal nieograniczoną gamę kolorów.


Kompletny pakiet efektów iBOLT zawiera koła gobo, opatentowane wielopoziomowe pryzmaty MLP™ do układania w stosy oraz ciągłą rotację PAN.


ScanGuard™ to opatentowana funkcja ciągłego monitorowania bezpieczeństwa z automatycznym wycinaniem, aby zapobiec bezpośredniemu oglądaniu źródła światła, a w celu radzenia sobie z najbardziej wymagającymi warunkami środowiskowymi na zewnątrz, oprawa korzysta z opatentowanych technologii ochrony IP Robe: POLAR+™, EMS™ i RAINS™.


iBOLT – Siła Przyszłości!

 

 

iT15 Fresnel i T15 PC


Jest to oprawa przeznaczona do studiów telewizyjnych i teatrów, wyposażona w nowy system ZoomStat™ firmy Robe z nieruchomą soczewką fresnela lub PC (patent w trakcie uzyskania) i z zakresem zoomu o napędzie elektrycznym wynoszącym od 10° do 72°, oferująca miękki, rozproszony styl światła fresnela i wskaźnik CRI na poziomie 95, idealny do naturalnych odcieni skóry.


Dzięki ZoomStat™, który obejmuje nieruchomą soczewkę fresnela lub PC na przedniej stronie, uzyskuje się imponująco szeroki kąt wiązki przekraczający 70°.


W połączeniu z funkcją zoomu z napędem elektrycznym, ZoomStat™ umożliwia regulację rozprzestrzeniania się beam / wash na trzy różne sposoby – zdalnie z konsoli, za pomocą napędzanego elektrycznie suwaka wygodnie umieszczonego na boku oprawy lub za pomocą przycisków sterujących oświetleniem z tyłu panelu tylnego oprawy.


Oprawa oferuje kontrolę kolorów CMY lub RGB z wirtualnym zakresem CCT od 2.700K do 8.000K.


Zarządzanie migotaniem Cpulse™ firmy Robe jest idealne do użytku ze wszystkimi najnowszymi systemami kamerowymi.


Wewnętrznie zaprojektowany, opracowany i wyprodukowany silnik LED MSL-TE™ o mocy 350 W oferuje doskonały strumień świetlny wynoszący 11.960 lumenów, a inne korzyści to technologia AirLOC™ dla mniejszych osadów i mniej hałasu. Brak przepływu powietrza nad optyką oznacza wydłużone interwały czyszczenia i niskie poziomy hałasu, co czyni go idealnym do zastosowań wrażliwych na dźwięk.


Dostępna jest również wersja PC oprawy T15 z identycznymi funkcjami.

 

iT12 Fresnel


iT12 Fresnel™ to oprawka wyposażona w nowo opracowane i opatentowane soczewki Fresnela F2L™, specjalnie zaprojektowane do wymagań zewnętrznych IP65 / IP66. Dzięki gładkiej powierzchni jest łatwa do czyszczenia od zewnątrz, jednocześnie zwiększając jednorodność wyjścia światła w całym zakresie zoomu 10:1, od wąskiej wiązki 6° do imponującego 60° szerokiego zasięgu.

W celu zapewnienia wszechstronnego i bezszwowego oświetlenia obszarowego w różnorodnych środowiskach, iT12 Fresnel™ wyróżnia się oferując wyjątkową reprodukcję kolorów i solidną ochronę. Ta unikalnie zaprojektowana oprawa jest modułowym rozwiązaniem dopasowanym do wymagań oświetlenia kontrolowanego obszarów zewnętrznych.

Źródło światła LED iSE-MSL-TE™ 500W Multi-Spectral TRANSFERABLE ENGINE oferuje wybieralną kontrolę CMY, RGB lub poszczególnych emiterów kolorów, białe fabrycznie skalibrowane i zmienną temperaturę barwową od 2.700 do 8.000K, wskaźnik CRI wynoszący 95 plus oraz wydajność 11.000 lumenów.

Wykorzystując technologię TRANSFERABLE ENGINE (TE™) firmy Robe, precyzję kolorów serii T-Series oraz niezawodną replikowalność, iT12 Fresnel™ to wszechstronne rozwiązanie typu fresnel przeznaczone do pracy w każdych warunkach atmosferycznych, wyposażone w najnowocześniejsze funkcje.

BARS™ blokuje motoryzowany zoom w stabilnej pozycji nawet podczas przełączania zasilania; RAINS™ - aktywne zarządzanie wewnętrznym mikroklimatem kontroluje wilgotność, temperaturę i ciśnienie; POLAR+™ - tryb gotowości utrzymuje natychmiastową dostępność nawet w temperaturach sięgających minus 50°C; parCoat™ to unikalne powłoki soczewki hydrofobowe, oleofobowe i odporne na cząstki.

Oprócz tego iT12 Fresnel™ posiada system Cpulse™ zapewniający bezpłynne sterowanie dla pracy z wszystkimi systemami kamer i wizji, oraz wspomniany wcześniej system F2L™.

 

 

 

iESPRITE® Fresnel


iESPRITE® Fresnel to nowa generacja opraw z soczewką Fresnela do zastosowań zewnętrznych, zasilana technologią TE™ (TRANSFERABLE ENGINE) firmy Robe, wyposażona w białe silniki LED iSE-TE™ 650W HP (High Power) i HCF (High Colour Fidelity), które są łatwe w instalacji, wymianie i zamianie w razie potrzeby.


Oprawa wyposażona jest w nowo opracowane i opatentowane soczewki Fresnela F2L™, specjalnie zaprojektowane do wymagań zewnętrznych IP65 / IP66. Jest łatwa do czyszczenia od zewnątrz i zwiększa jednorodność wyjścia światła w całym zakresie zoomu 10:1, od wąskiej wiązki 6° do imponującego 62° szerokiego zasięgu.


iESPRITE Fresnel ma zakres zoomu od 6° do 62°, CMY / CTO + 2 koła kolorów i opatentowaną funkcję korekcji ChromaTint™ - plus / minus zielonego. Ta technologia umożliwia regulację pożądanej delty UV, aby uzyskać bardziej zielonkawe lub różowawe odcienie białego światła w całym zakresie temperatury barwowej CCT za pomocą dedykowanego kanału sterowania.


Inne kluczowe cechy to moduł wewnętrznych drzwi 4Door™ i moduł wewnętrznego przepływu powietrza RotaScrim™ - moduł przeciwsłoneczny z filtrem stopniowanym dla asymetrycznej kontroli położenia. Oba są opatentowanymi rozwiązaniami firmy Robe.


Wilgotność, temperatura i ciśnienie są monitorowane, zarządzane i kontrolowane za pomocą aktywnego i opatentowanego systemu zarządzania RAINS™ o klasyfikacji IP65 firmy Robe. Potrzeba kalibracji ruchu panoramowania i pochylania może zostać usunięta za pomocą MAPS™, opatentowanego przez firmę Robe systemu Motionless Absolute Positioning System, z innymi bardzo użytecznymi funkcjami, w tym technologią POLAR+™, zarządzaniem bez migotania Cpulse™ i powłoką soczewki parCoat™.

 

Footsie1 i Footsie2™ Slim


Dwa nowe warianty niskoprofilowych footlightów następnej generacji firmy Robe zmniejszają jeszcze bardziej obudowę, korzystając z pojedyńczej przestrzeni na kable. Ten system footlightów z klasyfikacją IP65 może być stosowany wszędzie - w teatrach, na scenach koncertowych, na wybiegach i elementach scenografii wszystkich rodzajów.


Oprawy są dostępne z ciepłą bielą (CRI 90+), bielą dostosowywalną lub źródłami światła RGBW i są szybkie i proste w podłączeniu za pomocą długości 60 cm i 120 cm oraz wybranej gamy dostępnych kątów narożnych.


Innowacyjny system SPREAD™ pomaga wyeliminować odblaski boczne w kierunku publiczności, a samodzielna jednostka z jedną przestrzenią na kable może ukryć luźne kable zasilające, audio lub danych, eliminując ten częsty problem związany z potknięciem!


Bezpieczeństwo BluMark™ oferuje subtelne wskazanie niebieskimi diodami LED na niskim poziomie krawędzi sceny bez wpływu na jakiekolwiek ustawienia oświetlenia, a punkty wskazań artystów (PIP™ - Performer Indication Point) - osobno sterowane diodami RGB co 10 cm - mogą zapewnić artystom cyfrowe znaki dla kluczowych momentów w przedstawieniu.

iSpiiderX®


to oprawa washbeam RGBW LED o imponującej wydajności 13 100 lumenów, o zaawansowanym, minimalistycznym designie ochronnym o stopniu ochrony IP65 i niezwykle niskiej wadze - zaledwie 18 kg.

Dynamiczne efekty wizualne można osiągnąć dzięki możliwości indywidualnego mapowania pikseli, a popularny wbudowany efekt "Flower" jest przydatny do tworzenia dodatkowych, zaskakujących efektów, wraz z zmiennym zoomem od 4° do 50°.

Filtry DataSwatch™ oferują serię wcześniej zaprogramowanych kolorów i odcieni, w tym najczęściej używane biele - 2 700K, 3 200K, 4 200K, 5 600K i 8 000K - wszystkie z doskonałym efektem emulacji wolframu.

EasyClean™ to nowo zaprojektowany i opatentowany system "sandwich" soczewkowych zapewniający łatwe czyszczenie i oszczędność czasu podczas konserwacji soczewek, a nieodblaskowa przednia soczewka jest idealna do zastosowań w transmisjach telewizyjnych.

System zarządzania RAINS™ o stopniu ochrony IP65 oznacza, że oprawa nadaje się do właściwego użytku na zewnątrz, a technologia MAPS™ firmy Robe oraz technologia POLAR+™ są również włączone, razem z zarządzaniem bez migotania Cpulse™.

 

 


T32 Cyc™ Slim

to niskoprofilowa, asymetryczna oprawa do oświetlania cykloram, przeznaczona do pokrywania każdej sceny lub dużej powierzchni.

Zintegrowana biblioteka kolorów DataSwatch™ zapewnia szybki dostęp do wcześniej zaprogramowanych kolorów, z emulacją wolframu dla płynnej integracji z tradycyjnymi systemami oświetleniowymi.

Kolory są doskonale odwzorowane, o ocenach CR:96 i TLCI:97, a mieszanie kolorów RGB lub CMY, z indywidualną kontrolą emitera dla zaawansowanych użytkowników, umożliwia szybsze programowanie.

Oprawy są wyjątkowo ciche, więc idealnie nadają się do teatrów lub sal koncertowych, z funkcją 18-bitowego przyciemniania L3™, zapewniającą pięknie wyrafinowane, płynne przechodzenie do czerni. Jest także Cpulse dla środowisk kamery i AirLOC™ dla zmniejszenia osadzania się zanieczyszczeń i łatwiejszego czyszczenia!

 

T32 Cyc™

Zaprojektowany we współpracy z niektórymi z najważniejszych projektantów oświetlenia na świecie, operami i teatrami, T32 Cyc™ firmy Robe posiada wszystkie cechy, narzędzia, subtelność i kontrolę, aby pomóc w tworzeniu jeszcze bardziej ekscytujących i wizualnie pobudzających projektów.

Skuteczne oświetlenie cykloram zawsze było wyzwaniem, ale ten produkt radzi sobie z tymi dotychczasowymi problemami, osiągając większy zasięg, płynniejsze pokrycie i większy efekt wizualny niż kiedykolwiek wcześniej dzięki oprawie LED.

Niskoprofilowa, łatwo łączalna T32 Cyc™ zawiera potężne wielochipowe LED RGBBAL, generujące najwyższe poziomy światła i wiernie odwzorowujące pełne spektrum kolorów i odcieni preferowane przez projektantów na całym świecie.

Optyczny system asymetryczny Opti-6™ o proporcji wysokości do odległości 6:1 zapewnia jednolite, płaskie pokrycie pola nawet przy bliskiej odległości od cykloramy, uwalniając cenną przestrzeń sceny dla wykonawców, scenografii, rekwizytów itp.

Zarówno z góry, jak i z bazy cykloramy, unikalna opatentowana funkcja motoryzowanego VertiSpot™ firmy Robe zapewnia kontrolę nad pionowym punktem krzyżowania, doskonałe łączenie i różnorodność pionowego wyjścia.

Cztery niezależnie sterowane strefy oferują większe możliwości wariacji i efektów, a narzędzia motoryzowane umożliwiające zmiany scen w ułamku sekundy dają projektantom znacznie większy zakres niż czasochłonne, konwencjonalne oprawy dostosowywane ręcznie!

T32 Cyc™ posiada konsystencję kolorów serii T-Series i doskonale integruje się z innym oświetleniem, dzięki praktycznie sterowanemu zakresowi CCT od 2 700K do 8 000K, oraz skalibrowanym bielom, bibliotece kolorów DataSwatch™ w oprawie i emulacji wolframu. Wszystkie kolory są doskonale odwzorowane, o wyjątkowych ocenach CR:96 i TLCI:97, a kontrola mieszania kolorów RGB lub CMY umożliwia szybsze programowanie.


FORTE® Fresnel / PC

to nowy wariant w popularnej serii FORTE® firmy Robe, wysokowydajna oprawa wash dla telewizji, teatrów i scen koncertowych, będąca prawdziwą alternatywą dla tradycyjnych reflektorów Fresnela o mocy 2,5 kW HMI, na którą wszyscy czekali!

FORTE® Fresnel / PC posiada wbudowany, zaprojektowany, opracowany, opatentowany i wyprodukowany przez firmę TE™ 1000W XP (Xtra Power) White 6.700K silnik LED, który zapewnia intensywne światło o wydajności 40 500 lumenów (Fresnel) i 41 000 (PC).

Dostępne są koła kolorów CMY / CTO + 2, wraz z filtrami CRI 80 / 90 i ChromaTint™ (opatentowana funkcja korekcji zielonego plus / minus). Ta technologia umożliwia dostosowanie pożądanej wartości delta UV, aby uzyskać bardziej zielone lub różowe odcienie światła białego w całym zakresie CCT za pomocą dedykowanego kanału sterowania.

Oprawa wyposażona jest również w system wewnętrznych drzwi barndoor 4Door™ firmy Robe, umożliwiający indywidualną kontrolę 4 ostrzy oraz +/- 90° obrót całego modułu (również opatentowany).

RotaScrim™ to opatentowany stopniowany filtr z kontrolą pozycji, zapewniający asymetryczne wyjście światła i usuwanie gorących punktów, a oprawa jest bardzo cicha, co jest ważne w środowiskach wrażliwych na hałas. Technologia AirLOC™ - brak przepływu powietrza nad optyką - zmniejsza czas potrzebny na czyszczenie, a zarządzanie bez migotania Cpulse™ oznacza, że można go używać z najnowszymi systemami kamer.

 

iProMotion™ Landscape + iProMotion™ Portrait

Ochrona IP65, ruchoma głowa efektów i projektor wideo Robe iProMotion™ jest teraz dostępny zarówno w konfiguracjach landscape, jak i portrait do użytku wewnętrznego i zewnętrznego - doskonały do reklamy, promocji w sklepach, salonach samochodowych, klubach i barach.

Oprawy oferują 1000 ANSI Lumenów wyjścia z długotrwałym źródłem LED (porównywalne do 5000 lumenów z oprawą na lampy), z możliwością mieszania kolorów RGB i CMY; cyfrowymi gobosami, efektami graficznymi, obrazami i wideo ... oraz dynamicznym zakresem wbudowanych efektów.

Korekcja perspektywy, iris i automatyczne ustawienie ostrości zapewniają pełną kontrolę nad tworzeniem wizualnym, umożliwiając przesyłanie niestandardowych prac artystycznych, zdjęć i wideo oraz transmitowanie treści multimedialnych w czasie rzeczywistym za pomocą protokołu RTSP.

Opcjonalny ADM™ (Automatyczny Miernik Odległości) utrzymuje wyrazistość projekcji i automatycznie dostosowuje ostrość, a system zarządzania RAINS™ firmy Robe o stopniu ochrony IP umożliwia monitorowanie i kontrolę wilgotności, temperatury i ciśnienia.

Oszczędność energii i technologia POLAR+™ utrzymują natychmiastową dostępność oprawy w warunkach poniżej zera.


Anolis

Seria Anolis Lyrae™ znacząco ułatwia trudne instalacje w podłożu, zaczynając od Lyrae™ XS Fix MC. Wysoka wydajność świetlna jej potężnych diod LED może być wykorzystana z różnymi optykami, od wąskich do szerokich oraz opcji dwusymetrycznej, a oprawy mogą być wyposażone w szkło antypoślizgowe zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, bez wpływu na doskonałe mieszanie kolorów. Nowy reflektor Anolis Agame™ to wielofunkcyjne rozwiązanie o stopniu ochrony IP, specjalnie zaprojektowane do podkreślania obrzeży okien i łuków. Dostępny w wersji 8W, produkuje uderzająco jednolitą monochromatyczną lub RGBW / RGBA linię światła, wzmacniając estetykę fasad architektonicznych. Kąt wiązki 180° zapewnia równomierne rozprowadzenie światła na szerokim obszarze. Na stoisku zostaną również zaprezentowane gamy produktów Calumma™, Ambiane® i Eminere®, pokazując nieustannie rosnącą gamę i pomysłowość produktów Anolis. Oprawy Calumma™ M & S są teraz dostępne z optyką asymetryczną specjalnie zaprojektowaną do użytku na ulicach, drogach i ścieżkach, gdzie istotne jest redukowanie niechcianego oślepienia i poprawa efektywności. Jednostka została zaprojektowana do aplikacji montażu na słupie, które optymalizują odstępy międzysłupowe i zwiększają zrównoważenie zrównoważenia. Gama opraw Ambiane® SP została rozszerzona o wersję regulowaną downlight oraz nową wersję wiszącą, które oferują te same kluczowe cechy - jednolite wyjście światła, balansowanie mocy, 18-bitowe przyciemnianie i kontrolę ChromaTint™ +/- green przyjazną dla telewizji. Obecnie są one dostępne w wersjach czystego białego, regulowanego białego, RGBW i Tungsten Dim. Wiszący pilot Ambiane® SP16 - obecnie najmniejszy z serii - będzie również dostępny na stoisku, oferując efektywne, mocne i wysokiej jakości rozwiązanie do zastosowań w pomieszczeniach z niskimi sufitami.

Artistic Licence

Jako część grupy biznesowej Robe, Artistic Licence zaprezentuje wybór swoich wszechobecnych produktów technologii kontroli oświetlenia popularnych w branży rozrywkowej i ulubionych przez integratorów systemów i instalatorów. Jako pierwotni twórcy Art-Net, firma produkuje różnorodne innowacyjne bramki, rozdzielacze, przełączniki, konwertery protokołów oraz inne związane z sieciami produkty testowe i rozwiązania.

Wyprodukowane przez Artistic Licence dla Robe, na stoisku zostaną pokazane dwa nowe produkty - Robe Rack Gateway RDM i Robe Truss Split RDM.

Avolites

Wiodący brytyjski producent konsoli oświetleniowych i serwerów multimedialnych Avolites - część biznesu Robe - z radością uczestniczy w zespole PL+S firmy Robe w tym roku, obchodząc fantastyczne 30-lecie.

Avolites publicznie wyda wersję v17 oprogramowania Titan, swojego popularnego oprogramowania do kontroli oświetlenia, które samo w sobie obchodzi 15-lecie później w 2024 roku. Stoisko Avo będzie zawierało wszystkie najbardziej znane i lubiane konsole marki D9 i T3, a także Arena i Tiger Touch II, oraz serwery multimedialne serii Q firmy Avo, które będą działać na wersji beta nowego oprogramowania multimedialnego Prism One (poziom licencji), które ma być wydane wiosną.

Synergia i wizja istniejące między wszystkimi tymi biznesami Robe znajdzie odzwierciedlenie w układzie stoiska tego specjalnego jubileuszowego pokazu dla Robe, które uczestniczyło w swoich pierwszych targach Prolight + Sound w 1994 roku. Sam wystawa ma znaczenie w historii firmy i własnego rozwoju marki, odzwierciedlając niesamowitą podróż od skromnych początków do technologii, produktów i filozofii prowadzących na rynku.

Powiązane

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem