Robe Lighting na Prolight+Sound 2023

  • 2023-04-18
  • wydarzenia / produkty

ROBE podczas targów Prolight + Sound 2023 we Frankfurcie zaprezentuje sześć nowych produktów, a mianowicie iFORTE FS, iESPRITE, iPAINTE, iTetra2, iBeam350 i FOOTSIE. Firma skupia się przede wszystkim na prezentacji swojej linii produktów iSeries, która wyróżnia się wysoką ochroną IP. Podczas targów będzie można również obejrzeć spektakularny pokaz na żywo, który będzie prezentowany na stoisku D10 w hali 12.1

 

iFORTE FS


Obecnie najbardziej wydajna oprawa ROBE z serii iSeries, iFORTE FS o stopniu ochrony IP65, łączy w sobie wydajność dalekiego zasięgu z wysokimi właściwościami - w pełni odpornym na warunki atmosferyczne pakiecie dla wszystkich zewnętrznych i wymagających zastosowań.

iFORTE FS jest tylko 1,5 kg cięższy od wewnętrznego FORTE i oferuje taką samą wydajność i wygląd jak oryginalna oprawa, wraz ze wszystkimi korzyściami płynącymi z innowacji takich jak ROBE Protection System i zintegrowany RAINS (ROBE Automatic Ingress Neutralization System) do kontroli wilgotności, temperatury i ciśnienia.


TE-iSE 1.000W HP (High Performance) biały LED LED TRANSFERABLE ENGINE z iFORTE FS wytwarza ten sam strumień świetlny 50.000 lumenów z identycznym systemem zoomu optycznego 11:1 i zakresem zoomu od 5,5° do 55° dla maksymalnej elastyczności.


Opatentowany przez ROBE system MAPS (Motionless Absolute Positioning System) pozwala na pełną kalibrację oprawy, gdy pozostaje ona nieruchoma - bez uciążliwych ruchów obrotowych i pochylania przed użyciem, co jest szczególnie przydatne, gdy oprawa jest umieszczona w ograniczonych przestrzeniach.

 

 

iESPRITE


Certyfikowana IP65 wersja jednego z najbardziej popularnych produktów ROBE, iESPRITE, zapewnia stałą, bezproblemową wydajność bez skomplikowanej konserwacji, niezależnie od pogody i warunków atmosferycznych.


Certyfikowany przez IP65 iESPRITE łączy najnowszą technologię ochrony ROBE z ESPRITE, zachowując przy tym estetykę, wydajność i cechy identyczne oraz umożliwiając bezproblemową integrację pomiędzy dwoma różnymi modelami.


System ochrony został specjalnie zaprojektowany, aby ułatwić standardowe procedury konserwacji i przygotowania - takie jak wymiana SILNIKA PRZENOŚNEGO i gobosów - w terenie i bez dodatkowych narzędzi.


Aby zapewnić niezmiennie wysoką wydajność światła, woda, brud, kurz, mgła i dym są odpychane od przedniej soczewki za pomocą hydrofobowej, oleofobowej powłoki ParCoat firmy ROBE, umożliwiając łatwe czyszczenie / usuwanie bez zarysowań lub uszkodzeń.

 

iPAINTE


iPAINTE to wysokiej jakości oprawa z certyfikatem IP65 o krótkim/średnim zasięgu wiązki, która zachowuje wszystkie cechy i właściwości wersji PAINTE do zastosowań wewnętrznych.


Technologia ochronna ROBE oznacza, że oprawa ta nadaje się również do użytku zewnętrznego, ponieważ nie może być uszkodzona przez deszcz, kurz, wilgoć, dym lub mgłę nawet w najtrudniejszych warunkach.


Identyczna konstrukcja podstawy oznacza, że iPAINTE i PAINTE mogą być bezproblemowo zintegrowane w tym samym zestawie oświetleniowym, jeśli jest to pożądane. Nawet umieszczone obok siebie wyglądają tak samo, co przemawia za ciągłością i praktycznością.


System ochrony przed wnikaniem pozwala na standardową konserwację na miejscu bez dodatkowych narzędzi, podczas gdy opatentowany RAINS (ROBE Automatic Ingress Neutralization System) dba o kontrolę wilgotności, temperatury i ciśnienia. RAINS to aktywny system monitorowania, który automatycznie usuwa wszelką wilgoć wykrytą w urządzeniu, zapewniając stały monitoring w celu osiągnięcia szczytowej wydajności.

 

 

 

iTetra2

 

Zewnętrzna listwa LED iTetra2 o stopniu ochrony IP65 jest uzupełnieniem ROBE iSeries. Zachowuje funkcjonalność wersji wewnętrznej, ale dodaje korzyść z samozarządzającej się technologii ROBE Ingress Protection,która zapobiega uszkodzeniom spowodowanym przez deszcz, kurz, wilgoć, dym lub mgłę.


Zewnętrzna iTetra posiada tę samą  funkcjonalność i wydajność co Tetra2, ale ma dodatkową korzyść z opatentowanego RAINS (ROBE Automatic Ingress Neutralization System) na pokładzie, który kontroluje wilgotność, temperaturę i ciśnienie.


iTetra2 automatycznie przeprowadza autotest, gdy wykryje, że pokrywa jest zdejmowana i zakładana z powrotem, i wydaje komunikat o błędzie, jeśli uszczelki lub pokrywy nie zostały prawidłowo wymienione lub śruby blokujące nie zostały dokręcone.


Lekka konstrukcja ze stopu aluminium zapewnia bezpyłowe środowisko dla optyki, eliminując potrzebę częstego czyszczenia i rutynowej konserwacji oraz ograniczając uszkodzenia części plastikowych spowodowane promieniowaniem UV.

 

iBeam 350


LEDBeam 350 firmy ROBE jest teraz odporny na warunki atmosferyczne w modelu iBeam 350.


iBeam 350 posiada wszystkie cechy i właściwości, które sprawiły, że LEDBeam 350 stał się tak popularny, w tym samoregulującą się, niewymagającą konserwacji technologię ochrony.


Zaawansowany system RAINS (ROBE Automatic Ingress Neutralization System) kontroluje wilgotność, temperaturę i ciśnienie, podczas gdy lekki stop aluminium oprawy zapewnia wolne od kurzu środowisko dla optyki, eliminując potrzebę częstego czyszczenia i zmniejszając ryzyko uszkodzenia plastikowych części przez promieniowanie UV.

FOOTSIE1 i FOOTSIE2


IP65-certyfikowany FOOTSIE od ROBE ma na celu zdefiniowanie koncepcji tradycyjnego "footlightu" na nowo i usunięcie barier wizualnych między publicznością a wykonawcami. IP65-certyfikowany FOOTSIE dostarcza dynamicznego oświetlenia niezależnie od pogody.


Ten nowy produkt jest obecnie dostępny w dwóch standardowych długościach, FOOTSIE1 (600 mm) i FOOTSIE2 (1200 mm), z wyborem ciepłych białych lub regulowalnych białych LED-ów lub RGBW LED-ów jednochipowych o wysokiej mocy. Klasyczne ciepłe białe LED-y oferują wskaźnik CRI powyżej 90 - do oświetlania twarzy, a regulowana biel obejmuje zakres od 2700K - 6500K.


Wersja RGBW umożliwia uzyskanie każdego koloru. LED-y są równomiernie rozłożone, zapewniając oświetlenie scen, zestawów i wybiegów.


Niski design FOOTSIE o wysokości 52 mm umożliwia nieograniczoną widoczność wykonawcy, zachowując scenę i linie widoczności czyste i klarowne. Zintegrowany, samodzielny uchwyt kablowy może być użyty do ułożenia luźno leżących kabli.


FOOTSIE1 ma dwie indywidualnie sterowane strefy na długości 600 mm, podczas gdy FOOTSIE2 o długości 1200 mm ma cztery strefy, zapewniając elastyczność dla różnych zastosowań.


Zintegrowana osłona, która zasłania bezpośrednią linię widoczną między źródłami LED a stroną widzów i chroni przed niezamierzonym olśnieniem, może zostać złożona w obudowie lampy lub zdemontowana i zainstalowana na miejscu.


Urządzenia można szybko i łatwo połączyć za pomocą systemu szybkozłączek. Dostępne są również elementy narożne o różnych kątach, co czyni lampę idealną do obramowania scen lub do innych niestandardowych kształtów.


Chłodzony konwekcyjnie FOOTSIE nadaje się do teatrów, scen koncertowych, wybiegów na pokazach mody oraz wszelkiego rodzaju imprezach.RoboSpot z pełnymi możliwościami sieciowymi


Dzięki RDMNet zaimplementowanemu w produktach ROBE, istniejące możliwości zdalnego zarządzania urządzeniami osiągają kolejny poziom dzięki temu protokołowi, który standaryzuje zachowanie i konfigurację w strukturach sieciowych.


Wykrywanie urządzeń, ustawienia i operacje, szczególnie na dużych odległościach, mogą być teraz wykonywane bezpośrednio pomiędzy systemem ROBE RoboSpot a urządzeniami ROBE bez potrzeby stosowania dodatkowych urządzeń, takich jak splittery. Ustawianie adresów DMX, trybów DMX lub ustawień osobistych na urządzeniach ROBE jest teraz spójne, niezależnie od tego, czy jest to praca przewodowa, bezprzewodowa czy przez sieć.


Poprzez integrację RDMNet w swoich produktach, ROBE oferuje swoim klientom możliwość zdalnego zarządzania swoimi oprawami. Dzięki możliwości zobaczenia zmian dokonanych przez inne sterowniki, RDMNet oferuje wysoki poziom elastyczności i kontroli.


W tym roku Architektoniczna marka ROBE, ANOLIS, ma swoje własne stoisko - D23 - bezpośrednio naprzeciwko głównego stoiska ROBE, gdzie obok produktów Ambiane i Eminere zaprezentowane zostaną najnowsze oprawy z nowej serii Calumma.

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem