Robe Lighting na Prolight+Sound 2022

  • 2022-04-20
  • produkty

Na targach Prolight+Sound 2022 firma Robe zaprezentuje pięć zupełnie nowych produktów - PAINTE™, TetraX™, iBeam 250™, Spikie+® oraz Anolis Calumma™ ... a także przedstawi pięć innowacyjnych produktów wprowadzonych na rynek w 2021 roku - FORTE™, CUETE™, LEDBeam 350™, T2 i T11 - które zostaną zaprezentowane fizycznie po ich cyfrowej premierze w zeszłym roku!

Robe Live Show powraca! Goście będą mogli ponownie poczuć dreszczyk emocji, ekscytację i dramatyzm prawdziwego występu na żywo w specjalnie przygotowanym na targi teatralno-muzycznym show, które zademonstruje również nowe produkty w akcji!

Robe ma również w rękawie kolejną niespodziankę - ściśle tajną do czasu wystawy - ale będzie ona zlokalizowana poza halą wystawową i będzie związana z działaniami "Robe on the Road" i otrzyma wiele wyrazów WOW!

Robe świętuje wyjście branży z pandemii, zniesienie ograniczeń w wielu miejscach i ponowne rozpoczęcie - z ogromnym entuzjazmem - pokazów na żywo, koncertów, festiwali itp. oraz możliwość ponownego osobistego spotkania po dwóch latach.

Nastrój codziennej "Godziny spotkań" będzie również pełen szacunku i wzmocni solidarność z europejskimi sąsiadami - Ukrainą, która walczy o swoją ziemię, suwerenność i życie, a także z całą Europą. Jest to czas, aby skupić się na sile, więzach i dobrej energii więzi międzyludzkich oraz na korzyściach, jakie mogą przynieść światu długotrwała demokracja, pokój i niezależność.

Oczekujemy, że targi Prolight+Sound pozostaną ważnym miejscem spotkań dla odwiedzających z Europy i innych krajów, którzy będą sprawdzać najnowsze technologie, zapewniając fantastyczną okazję do prowadzenia interesów, nawiązywania nowych kontaktów i ponownego kontaktu z obecnymi.

 

Premiera na targach Prolight+Sound 2022:


PAINTE™

PAINTE™ to kompaktowe ruchome urządzenie, które zapewnia ciche, wysokiej jakości rozwiązanie profilowe dla scen o krótkim i średnim rzucie w teatrze, telewizji, instalacjach, na żywo i w korporacjach. Imponująca moc oprawy 12 000 lumenów zapewnia skrzące się, czyste białe światło oraz nieograniczoną liczbę kolorów dzięki zaawansowanemu systemowi mieszania kolorów CMY.

Zaprojektowana z myślą o środowiskach wrażliwych na hałas, PAINTE™ posiada silnik TE 310W HP White LED z przełomowej serii technologii TRANSFERABLE ENGINE firmy Robe, zmotoryzowany zoom 8°- 48°, który jest idealny do szerokiego zakresu zastosowań krótkiego i średniego rzutu oraz wiele innych.

iBeam 250™

Wkrótce nadejdzie gorączka festiwalowa... a iBeam 250™ jest najnowszym modelem w stale powiększającej się serii iSeries firmy Robe, które posiadają pełną klasę szczelności IP65. Oferuje ona ulubione atrybuty wszystkich użytkowników - szybkość, kolor, zakres zoomu itp. - w pakiecie, który sprosta wszystkim wyzwaniom związanym z pracą na zewnątrz.

Idealna na festiwale, koncerty, do teatru oraz na wszelkie imprezy plenerowe lub nieprzewidywalne warunki pogodowe, iBeam 250™ posiada wszystkie ulubione cechy swojego niezwykle popularnego krewniaka do zastosowań wewnętrznych, modelu LEDBeam 150™.  Pomysłowa ochrona przed wnikaniem zanieczyszczeń została specjalnie zaprojektowana i opracowana, aby zapewnić całkowitą szczelność i zgodność z normą IP65. Aluminiowa obudowa zapewnia wolne od kurzu środowisko dla układów optycznych, eliminując konieczność częstego czyszczenia, rutynowej konserwacji oraz uszkodzenia części plastikowych przez promieniowanie UV.

Technologia NFC (Near-Field Communication) umożliwia dostęp do ustawień, funkcji diagnostycznych i wydajności bezpośrednio z urządzenia mobilnego, za pomocą aplikacji Robe Com, nawet gdy oprawa nie jest zasilana.

TetraX™

TetraX™ została opracowana po ogromnym sukcesie produktów Tetra1™ i Tetra2™. W TetraX™ dodano dynamiczny ruch panoramiczny z bardzo dużą prędkością ciągłego obrotu, co radykalnie zwiększa możliwości efektowe oprawy. Każdy z 9 równomiernie rozmieszczonych pikseli generuje wiązkę o kącie 4°, która w połączeniu tworzy jasną, zdefiniowaną "taflę" światła. Ujednolicone wiązki i płynny zoom 11:1 z silnikiem zapewniają bardzo gładkie rozmycie do 45°.

TetraX™ wyróżnia się trzema opatentowanymi technologiami MCFE™ - Multi-Coloured Flower Effects - emitującymi ostre, wielobarwne kłosy światła, z możliwością regulacji prędkości i kierunku obrotu, które dodatkowo wzmacniają efekt animacji w powietrzu.

Spikie+®

Zachowując szybką, kompaktową konstrukcję oryginału, nowy Spikie+ generuje o 25% więcej lumenów z pojedynczego źródła 60W RGBW. Oprawę wyposażono w specjalnie zaprojektowaną przednią soczewkę 110mm oraz szybko poruszający się zoom, który wytwarza wiązki od super ciasnych 4 stopni do miękkiego i szerokiego 28 stopniowego strumienia. Po raz kolejny, MCFE™ - Wielokolorowe Efekty Kwiatowe Robe'a tworzą ostre wielokolorowe kłosy światła, obracające się w dwóch kierunkach ze zmienną prędkością.

Unikalny silnik efektów wiązki przekształca strumień światła w trzy przeszywające promienie wąskich wiązek, a ciągły ruch obrotowy i pochylenie dodają dodatkową warstwę dynamiki. Zarządzanie kolorami obejmuje tryby mieszania CMY lub RGBW. Niewielki i kompaktowy Spikie+, ważący zaledwie 7,3 kg, może być ustawiony pod dowolnym kątem.

Anolis Calumma™

Seria Calumma™ została zaprojektowana jako nowy standard przemysłowy, kontynuujący sukces rodziny Anolis ArcSource. Oprawy te są mocne, wydajne i dobrze dopracowane, dzięki czemu zapewniają doskonały strumień świetlny w wielu zastosowaniach. Oprawy Calumma™ charakteryzują się odpowiednią trwałością w trudnych warunkach zewnętrznych, a także pięknym wzornictwem uzupełniającym zastosowania wewnętrzne. Szeroki wybór opcji sprawia, że Calumma™ jest cennym narzędziem dla każdego projektanta oświetlenia.

 

Premiera fizyczna urządzeń zaprezentowanych wirtualnie w zeszłym roku:

 

FORTE™

Wprowadzona na rynek na początku 2021 roku, obecnie najbardziej wydajna ruchoma lampa LED firmy Robe jest pełna specjalistycznych innowacji i stanowi oprawę przyszłości.

Możesz teraz wybrać pomiędzy TE™ 1.000W HP White LED Engine (HP - High Performance), dającym najwyższą możliwą moc, a TE™ 1.000W HCF White LED Engine (HCF - High Colour Fidelity) dla tych, którzy wymagają wyjątkowej jakości kolorów, przy czym montaż obu z nich w tej samej oprawie trwa około pięciu minut!

FORTE™ posiada szeroki zakres zoomu 5 - 55 stopni, aby sprostać wszystkim zastosowaniom spot, wash i beam, mieszcząc się w ramie o wadze poniżej 40 kg. Wąski zoom Robe'a zwiększa wydajność o ponad 15%, dając zwiększoną moc, idealną dla wiązek przypominających szable.

Nowy, najnowocześniejszy system mieszania kolorów CMY zapewnia płynne przejścia między kolorami, a w połączeniu z dwoma kołami barwnymi, filtrami CRI 80 i 90 (HP Engine) oraz zmienną temperaturą barwową CTO od 3.000 do 6.700 K, FORTE™ oferuje pełną finezję kolorów.

T2 Profile™

Nowa oprawa T2 Profile™ firmy Robe wykorzystuje szereg innowacyjnych technologii, w tym niesamowitą finezję kolorów bardzo udanych silników Multi-Spectral LED (MSL™). Stworzona z myślą o wielu zastosowaniach, takich jak sale koncertowe, teatry, telewizja i audytoria, oprawa T2 Profile™ wytwarza 22 000 lumenów - mierzonych na przedniej soczewce - dzięki źródle MSL™ o mocy 850 W, które rzuca piękne, wysokiej jakości światło na duże odległości.

T2 Fresnel™ i T2 PC™

Zachowując absolutną finezję kolorów serii Robe T1, wyposażona w silnik LED MSL™ (Multi-Spectral), T2 Fresnel™ wytwarza 20.300 lumenów, a T2 PC™ 20.700 lumenów, mierzonych na przedniej soczewce, dzięki źródłom światła MSL™ o mocy 850W.

Dzięki odpowiedniemu zakresowi zoomu - 7-62° w przypadku Fresnela i 6-62° w przypadku PC - oprawy te idealnie nadają się do oświetlania dalekich rzutów w teatrze, telewizji i na trasach koncertowych. Fresnele T2 i PC są ponownie pełne teatralnej subtelności.

Dzięki kontroli koloru CMY, filtrom DataSwatch™ zawierającym wybór wstępnie zaprogramowanych kolorów za pomocą algorytmu RCC™ (Robe Colour Calibration) oraz szerokiemu zakresowi regulacji CCT od 2700K do 8000K możliwe jest uzyskanie wszystkich wariantów kolorystycznych. Platformy T1 i T2 mogą być używane razem bez żadnych różnic w kolorach, zapewniając spójność kolorów w całym zestawie oświetleniowym.

T11 Profile™, T11 Fresnel™, T11 PC™ (przedpremiera miała miejsce na Konferencji Scena Jutra)

T11 to statyczne oprawy oświetleniowe - dostępne w trzech wersjach (Profile, Fresnel i PC) - zaprojektowane jako doskonała inwestycja dla każdego miejsca, a w szczególności teatrów i sal widowiskowych, które chcą odnowić swoje istniejące "generyczne" systemy oświetleniowe i przejść na najnowszą technologię LED z gwarancją niezawodności i jakości Robe.

To prawdziwe rozwiązanie typu "trzy w jednym" w jednej obudowie eliminuje dodatkowe koszty związane z zakupem oddzielnych opraw, a także przyczynia się do bardziej zrównoważonej przyszłości.

Robe T11 Profile MFS™ (Manual Follow Spot) wykorzystuje doskonałe parametry i zakres zoomu T11 Profile™, aby zapewnić wysoce elastyczny, w pełni funkcjonalny, kompaktowy follow spot.

Zamontowane z boku uchwyty są ergonomicznie zaprojektowane, aby umożliwić dostęp do przycisków sterujących na zamontowanym z tyłu panelu wyświetlacza. Sterowanie parametrami może odbywać się za pomocą przycisków sterujących lub zdalnie z konsoli, co pozwala operatorowi skoncentrować się na fizycznym śledzeniu.

Dzięki silnikowi LED MSL-TE™ 350W generującemu ponad 11 800 lumenów z oprawy, dostępne są również wszystkie zalety TRANSFERABLE ENGINE firmy Robe - niskie koszty i wymiana. Ta wielospektralna technologia LED zapewnia identyczną charakterystykę kolorów, reakcje i kontrolę jak oprawy serii T, co zapewnia pełną spójność kolorów w całej instalacji oświetleniowej Robe.

CUETE

Tworzenie dynamicznych efektów i projekcji jest szybkim i prostym procesem dzięki CUETE™, który oferuje doskonały system mieszania kolorów CMY i imponującą moc 5 300 lumenów, dzięki czemu wyróżnia się na każdym stanowisku oświetleniowym. Aby osiągnąć taką wydajność i z łatwością utrzymać jakość i spójność światła na każdym stanowisku oświetleniowym, CUETE™ wykorzystuje opatentowany przez Robe silnik TE™ 120W White LED Engine, który jest podstawą przełomowej technologii TRANSFERABLE ENGINE.

Stała soczewka o kącie 16 stopni w oprawie CUETE posiada zdalnie sterowaną ostrość i może być zamieniona na opcjonalną soczewkę o kącie 22 stopni do zastosowań o mniejszym rzucie i przy niskich sufitach. W niewielkiej obudowie CUETE™ kryje się mnóstwo innowacji.

LEDBeam 350™

Bazując na bardzo udanym modelu LEDBeam 150™, mocniejsza oprawa LEDBeam 350™ zapewnia większą siłę i wyrazistość, dzięki czemu można tworzyć jeszcze szybsze efekty wiązki i fantastyczne rozmycia. Oprawę wyposażono w spektakularny zakres zoomu od 3,8° do 60°, a innowacyjna technologia powlekania soczewek firmy Robe sprawia, że są one bardziej przejrzyste i odporne na zarysowania. Kolejna zaawansowana technologia obejmuje system sterowania modulacją szerokości impulsu Cpulse™, który eliminuje migotanie obrazu na ekranie kamery. Dzięki temu LEDBeam 350 doskonale nadaje się do pracy z najbardziej zaawansowanymi kamerami HD i UHD. Funkcje takie jak szybki ruch, mieszanie kolorów, zoom i sterowanie można zachować dzięki trybowi kompatybilności, dzięki czemu oba modele LEDBeam można bezproblemowo zintegrować z tym samym statywem.

Na targach Prolight 2022 firma Robe zaprezentuje pięć zupełnie nowych produktów - PAINTE™, TetraX™, iBeam 250™, Spikie+® oraz Anolis Calumma™ ... a także przedstawi pięć innowacyjnych produktów wprowadzonych na rynek w 2021 roku - FORTE™, CUETE™, LEDBeam 350™, T2 i T11 - które zostaną zaprezentowane fizycznie po ich cyfrowej premierze w zeszłym roku!

Powiązane

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem