r15

  • 2018-08-06
  • wydarzenia / produkty

Dostępna jest już nowa wersja wielokrotnie nagradzanego oprogramowania disguise  do wizualizacji, projektowania i sekwencjonowania pokazów w czasie rzeczywistym - r15. Nowa wersja to odpowiedź na ciągle rosnące wymagania rynku, która wprowadza takie funkcje, jak OmniCal, Lux, VR i Heatmaps. Headlining r15 do OmniCal, oparty na kamerach system kalibracyjny do projektora, który znacznie poprawia jakość projekcji i czas konfiguracji, nawet w przypadku najbardziej złożonych konfiguracji. OmniCal działa poprzez szybkie przechwytywanie chmury punktów sceny, kalibrację projektorów z dokładnością subpikseli i dopasowywanie istniejących wcześniej powierzchni siatki do rzeczywistości. OmniCal nie wymaga ingerencji w powierzchnie projekcyjne, takie jak markery LED lub czujniki, dzięki czemu może być wykorzystywany do wszelkiego rodzaju projekcji od prostego pudełka kartonowego po bardzo zaawansowany zamek.

Jak powiedział  Ash Nehru "r15 to znaczny krok naprzód dla platformy, która rozwijana jest już od dawna, a jest to dopiero pierwszy krok. W ciągu nadchodzących miesięcy i lat aplikacja ta rozwinie się we wszystkich aspektach spektaklu, znacznie zwiększając szybkość i precyzję konfiguracji".

Wizualizator sceny Lux  wykorzystuje takie parametry jak luks, lumen i nit, symulując poświatę, ekspozycję kamery, ambient occlusion, cienie i inne, tworząc wizualizacje, które są zarówno bardziej użyteczne technicznie, jak i bardziej atrakcyjne  artystycznie. Lux generuje również mapy pokrycia na poziomie światła do analizy projekcji. Użytkownicy mogą eksportować pliki PDF porównujące poziomy jasności z wcześniej ustalonym celem.

Aktualizacja oprogramowania Lux obsługuje VR i będzie dostępna zarówno na platformach HTC Vive, jak i Oculus Rift. Teraz żeby pokazać klientowi swoją projekcję w wirtualnej rzeczywistości, wystarczy, że usiądziemy z nim na kanapie.

Najnowszą wersję oprogramowania możecie pobrać tutaj.

Powiązane

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem