Premiera Claypaky Sinfonya Profile 600

  • 2022-02-10
  • produkty

 

laypaky ogłasza wprowadzenie na rynek nowej, niskoszumowej oprawy opartej na technologii LED, zaprojektowanej wyłącznie do zastosowań teatralnych. Sinfonya Profile 600 jest rewolucyjna i zawiera wiele nowych funkcji, które znacznie podnoszą poziom wydajności w stosunku do poprzednich modeli dostępnych na rynku.
Jest stylowa, kompaktowa i pełna nowej technologii. Teatry są wymagającymi aplikacjami, które wymagają ekstremalnie cichej pracy, bardzo wysokiej jakości światła i kontroli oraz precyzji zmiany położenia. Nowa seria Claypaky spełnia te potrzeby i zapewnia zupełnie nowe poziomy wydajności, które wcześniej nie były możliwe.
Większość dostępnych na rynku opraw LED do teatru została w większości odzyskana z ruchomych głowic turystycznych i zaadaptowana do użytku teatralnego. Nie jest tak w przypadku Sinfonya. To była przełomowa decyzja i projekt mający na celu zaprojektowanie najlepszej możliwej oprawy całkowicie od podstaw. W oparciu o liczne opinie klientów i ich wkład zespół pracował dalej i udało mu się stworzyć piękną oprawę, która przewyższa najlepsze na rynku.
Skompaktowanie tak wielu nowych technologii w nowej obudowie było wyzwaniem, ale udało się to osiągnąć ze spektakularnym skutkiem. Celem było uzyskanie dyskretnej obudowy, która może być używana zarówno na statywach oświetleniowych w teatrach, jak i w małych wnękach wokół ramy sceny. Wcześniej były to trudne miejsca do montażu opraw, głównie ze względu na ich rozmiar. Co najważniejsze, wszystkie te wymagania klientów zostały uwzględnione w nowym, oszałamiającym projekcie produktu, który jest elegancki i nowoczesny. Precyzja sterowania wiązką jest niesamowita, oferując zasięg od 5o do 60o na scenie.
TONEDOWNTM jest flagową cechą tego produktu. Claypaky rozpoczął pracę nad nowym projektem, aby umożliwić prawdziwie cichą pracę na scenie, osiągniętą poprzez przeprojektowanie systemu chłodzenia. Nawet przy pełnej mocy wentylatora hałas wynosi zaledwie 27db, co jest poziomem niemożliwym do osiągnięcia wcześniej. Dodatkowo, wentylator został wyjęty z podstawy. To jeszcze bardziej redukuje hałas na scenie i usuwa czarny szum z innych częstotliwości, który czasami może być irytujący. TONEDOWN jest cechą, która nie była możliwa do osiągnięcia wcześniej i daje ogromne pole do popisu projektantom i reżyserom teatralnym, którzy mogą wprowadzić nowe, zachwycające aspekty choreograficzne i wykonawcze.
Kolejną technologiczną nowością w Sinfonya jest zastosowanie systemu ACCUFRAMETM. Jest to nowy, unikalny system kadrowania wykorzystujący dwie płaszczyzny ogniskowe. Przez wiele lat używaliśmy czterech płaszczyzn, aż do momentu, gdy nasi inżynierowie odkryli nowy sposób na poprawę wydajności. Oszczędność czasu przy programowaniu i zmianie ogniskowej była kluczowym żądaniem projektantów. Nasz zespół znalazł nowy sposób, aby to zrobić i jednocześnie radykalnie poprawić wydajność. Jest on 40 razy bardziej precyzyjny niż tradycyjne systemy ramowe. Daje to nieograniczony zakres i możliwości na scenie.
Claypaky zaprojektowali nowy, zastrzeżony system optyczny, który zapewnia ultra wysoką wydajność i precyzję. Poprawiając wydajność, możemy zwiększyć współczynnik kształtu do 1:12, co daje nam prawdziwy potencjał kąta wiązki od 5 do 60 stopni na scenie. Ta cecha pozwala na większą elastyczność zastosowań w dużych teatrach i małych, gdzie niska wysokość może być problemem. Sinfonya może być teraz używana w wielu różnych miejscach bez utraty wydajności wiązki dla bieli lub kolorów.
Nowy, zaawansowany firmware Claypaky daje nam precyzyjną kontrolę nad wiązką w naszym silniku multicolor. Zapewnia to żywe i bogate kolory zoptymalizowane dla sceny lub telewizora z wysokimi poziomami CRI i TLCI. Jest znacznie prostszy w instalacji i obsłudze, oszczędza czas i precyzyjnie kontroluje pięciokolorowy silnik świetlny Sinfonya. Co ważniejsze, wysoka kontrola nad silnikiem oznacza, że jakość światła w wiązce jest wyjątkowa. Wszystko to jest możliwe dzięki specjalnemu algorytmowi firmware, opracowanemu wewnętrznie przez Claypaky.
Korzystając z nowej funkcji kalibracji w połączeniu z oprogramowaniem Claypaky CloudIO można łatwo ustawić wszystkie oprawy na scenie na ten sam poziom mocy światła i temperatury barwowej. Nawet starsze oprawy mogą mieć próbkowany i mierzony kolor przed zaimportowaniem go za pomocą "opcji filtra cyfrowego" i odtworzeniem w Sinfonya, tak aby wszystkie pasowały do siebie idealnie, zapewniając niezrównaną spójność na scenie.
"Wsłuchaliśmy się w potrzeby rynku i zaprojektowaliśmy nową oprawę specjalnie dla nich" - mówi Giovanni Zucchinali, Product Portfolio Manager. "Jest to pierwsza czysto teatralna oprawa dla Claypaky, chcieliśmy, aby była wyjątkowa i jesteśmy zachwyceni jej wydajnością" - mówi. "Jesteśmy pewni, że zostanie ona dobrze przyjęta przez rynek i nie możemy się doczekać opinii klientów".
Sinfonya zawiera wiele chronionych znaków towarowych i technologii, które są widoczne w całej gamie produktów Claypaky. Po raz pierwszy na rynku wprowadzono funkcję "Absolute Position" dla obrotu i pochylenia. Ta funkcja pozwoli zaoszczędzić wiele czasu projektantom na scenie. Czasami podczas występu, jeden z elementów serii może wymagać ponownego ustawienia, tak po prostu jest w życiu. To może być kłopotliwe i
Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Claypaky ogłasza wprowadzenie na rynek nowej, cichcej oprawy opartej na technologii LED, zaprojektowanej do zastosowań teatralnych. Sinfonya Profile 600 jest rewolucyjna i zawiera wiele nowych funkcji, które znacznie podnoszą poziom wydajności w stosunku do poprzednich modeli dostępnych na rynku.

Jest stylowa, kompaktowa i pełna nowych technologii. Teatry są wymagającymi miejscami, które wymagają ekstremalnie cichej pracy, bardzo wysokiej jakości światła, kontroli oraz precyzji zmiany położenia. Nowa seria Claypaky spełnia te potrzeby i zapewnia zupełnie nowe poziomy wydajności, które wcześniej nie były możliwy.

Sinfonya przełomowy projekt mający na celu zaprojektowanie najlepszej możliwej oprawy całkowicie od podstaw. W oparciu o liczne opinie klientów i ich wkład zespół inżynierów stworzył piękną oprawę, która przewyższa najlepsze oprawy na rynku.

Zmieszczenie tak wielu nowych technologii w nowej obudowie było wyzwaniem, ale udało się to osiągnąć ze spektakularnym skutkiem. Celem było uzyskanie dyskretnej obudowy, która może być używana zarówno na statywach oświetleniowych w teatrach, jak i w małych wnękach wokół ramy sceny. Wcześniej były to trudne miejsca do montażu opraw, głównie ze względu na ich rozmiar. Co najważniejsze, wszystkie te wymagania klientów zostały uwzględnione w nowym, oszałamiającym projekcie produktu, który jest elegancki i nowoczesny. Precyzja sterowania wiązką jest niesamowita i oferuje zasięg od 5° do 60º.

TONEDOWN jest flagową cechą tego produktu, aby umożliwić prawdziwie cichą pracę na scenie, przeprojektowano systeme chłodzenia. Dodatkowo, wentylator został wyjęty z podstawy. To jeszcze bardziej redukuje hałas na scenie i usuwa czarny szum z innych częstotliwości. TONEDOWN jest cechą, która była wcześniej niemożliwa do osiągnięcai i daje ogromne pole do popisu projektantom i reżyserom teatralnym, którzy mogą wprowadzić nowe, zachwycające aspekty choreograficzne i wykonawcze.

Kolejną nowością technologiczną w Sinfonii jest zastosowanie systemu ACCUFRAME. Jest to nowy, unikalny system kadrowania wykorzystujący dwie płaszczyzny ogniskowe.  Według producenta, jest on 40 razy bardziej precyzyjny niż tradycyjne systemy ramowe. Daje to nieograniczone pole i możliwości na scenie.

Firma Claypaky zaprojektowała nowy, opatentowany system optyczny, który zapewnia ultra wysoką wydajność i precyzję.  Poprawiając wydajność, możemy zwiększyć współczynnik kształtu do 1:12, co daje nam prawdziwy potencjał kąta wiązki od 5 do 60 stopni na scenie.  Ta cecha pozwala na większą elastyczność zastosowań w dużych i małych teatrach, gdzie problemem może być niewielka wysokość.  Sinfonya może być teraz używana w wielu różnych miejscach bez utraty wydajności wiązki dla bieli lub koloru.

Nowy, zaawansowany firmware Claypaky daje nam precyzyjną kontrolę nad wiązką w naszym silniku wielokolorowym. Zapewnia to żywe i bogate kolory zoptymalizowane pod kątem sceny lub telewizji oraz wysokie poziomy CRI i TLCI. Jest znacznie prostszy w instalacji i obsłudze, oszczędza czas i precyzyjnie steruje pięciokolorowym silnikiem Sinfonya.  Co ważniejsze, wysoka kontrola nad silnikiem oznacza, że jakość światła w wiązce jest wyjątkowa. Wszystko to jest możliwe dzięki specjalnemu algorytmowi opracowanemu we własnym zakresie przez firmę Claypaky.

Powiązane

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem