Podświetlamy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie!

  • 2011-08-28
  • realizacje

Pałac Kultury i Nauki - symbol komunizmu w zniewolonej Polsce, który wbrew logice stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Warszawy. 22 lipca 1955 roku Pałac został udostępniony "całemu społeczeństwu polskiemu". Poza spełnianiem funkcji opisanych w nazwie: służeniem nauce i kulturze (także fizycznej) - Pałac miał za zadanie ułatwiać pracę "na odcinku ideologicznym."

Ciągle jest to najwyższy budynek w Polsce, ma 42 piętra. Na 30. piętrze, na wysokości 114 m, znajduje się taras widokowy. W sylwestrową noc 2000 roku na szczycie Pałacu Kultury odsłonięty został drugi co do wielkości w Europie zegar. Od grudnia 2010 elewację oświetla 124 energooszczędnych opraw ledowych pobierających w sumie mniej zasilania niż jedna szybkobieżna winda zainstalowana w PKiN!

Drugi etap, zrealizowany w 2011 roku, obejmował oświetlenie górnej częsci Pałacu (piętra 31-42) oraz tarcze zegara...Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem