Podsumowanie Sinfonya OnTour'22

  • 2022-06-30
  • wydarzenia

Sinfonya OnTour'22 oficjalnie dobiegła końca i nadszedł czas na podsumowania. Nasza podróż obejmowała 4 miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław oraz Bytom. Przejchaliśmy ponad 900 km, spotkaliśmy się z wyjątkowymi osobami. Bez wątpienia był to dla nas wartościowy czas, pełen inspirujących rozmów i doskonała okazja do wymiany doświadczeń.

W trakcie naszej trasy odbyły się oficjalne polskie premiery takich urządzeń jak Avolites Diamond 9, Claypaky Sinfonya Profile 600 czy nowe urządzenia efektowe Claypaky - Tambora Linear i Tambora Flash oraz mini Xtylos.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał od nas rówież ankietę. Naszym celem było sprawdzenie jak duże znaczenie mają ekologiczne rozwiązania przy zakupie urządzeń oświetleniowych, które z urządzeń efektowych wywarło na ankietowanych wrażenie oraz czy preferują urządzenia z białym źródłem LED czy wielokolorowym źródłem LED. Za nim jednak przejdziemy do wyników ankiety, porozmawiajmy trochę o teorii, żebyście Wy również mieli szanse na nią odpowiedzieć i otrzymać darmową koszulkę!

 

Co oferują wielokolorowe źródła LED?

płynna regulacja CRI - największa wierność odwzorowania naturalnych barw

addytywny system mieszania barw sprawia, że oprawy z mniejszymi mocami oferują nasycone, jaskrawe kolory o wysokim natężeniu światła

szeroki gamut barwny - możliwość uzyskania nietypowych barw, jak odcienie lawendy

długa żywotność opraw - mamy możliwości kalibracji urządzenia w czasie

mniejsze zużycie energii... chcąc uzyskać określony kolor nie świecimy całym źródłem na 100%, które filtrujemy (biały LED), lecz poszczególnymi barwami składowymi w odpowiednich proporcjach.

możłiwość symulacji źródeł halogenowych

regulacja +/- green

presety kolorów (wirtualne filtry barwne, które możemy zapisać w oprawie)

 

Kto doceni wielokolorowe źródło LED?

Każdy kto poszukuje unikalnych odcieni barw, mocnych pełnych kolorów, cichych opraw, które zużywają mniej energii niż odpowiedniki na białych źródłach...

 

Dla kogo biały LED?

Dla szukających długożywotnych źródeł, które zastępują tradycyjne lampy wyładowcze i halogenowe. Dla tych którzy potrzebują silnych urządzeń z białym kolorem, a nie potrzebują wysublimowanych, nietypowych barw. Energooszczędne, chcociaż przy zmianie kolorów lampa LED cały czas świeci pełną mocą na 100%, a kolory uzyskujemy zasłaniając to źródło za pomocą filtrów barwnych CMY. Dlatego też po pewnym czasie cały system ulega degradacji - filtry są takie same, a źródło zaczyna tracić swoje paramaetry... zwykle dostępne są w dwóch wersjach - mocnej z niskim CRI oraz o około 30% słabszej wersji z CRI powyżej 90.

Poniżej znajdziecie wyniki ankiety, które dla niektóych mogą być zaskakujące!

 

 

Dla mnie ciekawsze są urządzenia automatyczne ze źródłem?

Biały LED czy Wielokolorowy LED

Po raz pierwszy oprawa ze źródłem wielokolorowym MSL z silnikiem TE - długożywotną "żarówką", którą możesz wymienić sam, w dowolnym momencie

Teraz możesz zamontować oba silniki w tej samej oprawie, bez problemów z ustawieniem i gwarancją, w ciągu pięciu minut! Bez kosztów i komplikacji związanych z koniecznością stosowania oddzielnych opraw z różnymi źródłami, silniki TE zapewniają właściwy silnik, we właściwej oprawie, we właściwym czasie!

z gwarancją ROBE na 20.000 godzin lub 3 lata!

Źródło TE to "żarówka LED" wymyślona, zaprojektowana i wyprodukowana przez ROBE

Źródło TE to nowy silnik po niskich kosztach, dostępny od producenta urządzeń

Źródło TE daje możliwość skorzystania już dziś z technologii przyszłości

Źródło TE zapewnia stałą jakość światła przez cały czas życia urządzenia

Źródło TE oznacza brak problemó z gwarancją

Źródło TE jest odnawialne - ECO!

Źródło TE oznacza właściwy silnik LED, we właściwym urządzeniu, we właściwym czasie...

 

 

Możliwość wyboru urządzenia z "LEDową żarówką" - lampą LED którą można łatwo wymienić, to element który ma dla mnie znaczenie przy zakupie oprawy?

LEDowa żarowka

Tambora Flash

Jest to jedyna hybrydowa oprawa na rynku, która może działać jednocześnie jako stroboskop, wash i blinder, zaprojektowana specjalnie w sposób modułowy do stosowania w układzie liniowym, aby zaoferować nowe możliwości twórcze projektantom oświetlenia.

Sekcja stroboskopowa oparta jest na dwóch paskach bardzo mocnych białych diod LED i dużym kącie wiązki, co pozwala na wprowadzenie do pokazu prawdziwego impaktu świetlnego.
Funkcje blindera i wash są realizowane dzięki 4 dużym centralnym reflektorom LED RGBWW o mocy 100 W

Sekcja stroboskopowa oparta jest na dwóch paskach bardzo mocnych białych diod LED i dużym kącie wiązki, co pozwala na wprowadzenie do pokazu prawdziwego impaktu świetlnego. Funkcje blindera i wash są realizowane dzięki 4 dużym centralnym reflektorom LED RGBWW o mocy 100 W.

 

Tambora Batten

Claypaky Tambora to odpowiedź na potrzeby rynku, gdzie do tej pory brakowało mocnej, funkcjonalnej listwy LED. Oparta na szesnastu diodach LED RGBW 40W - tych samych, które można znaleźć w oprawach HY B-EYE i Mini-B.

 

Oprawa umożliwia dynamiczne sterowanie każdą diodą LED w celu uzyskania efektu mapowania pikseli. Użytkownicy mogą kontrolować kolor, ściemnianie i efekt strobo poszczególnych diod indywidualnie lub automatycznie. Kilka listw może być płynnie rozmieszczonych w linii lub w matrycy, utrzymując odległość między diodami LED między różnymi oprawami, co pozwala uzyskać jednolity wygląd. Tambora  to również zoomu od 4° do 50°, możliwość pochylania w zakresie ponad 220°, co czyni go jeszcze bardziej wszechstronnym.

 

Tambora Linear

Nowy, wszechstronny, hybrydowy pasek LED pozwalający na malowanie oszałamiających efektów pixel art.

W jednej oprawie łączy dwa uzupełniające się efekty.  Pierwszy z nich jest napędzany przez system 400 pikselowych diod LED RGB, które zapewniają światło tła o wyglądzie bardzo podobnym do tego, jakie daje ściana LED o wysokiej rozdzielczości. Ten układ diod LED może być sterowany jako 16 diod w 25 grupach, co pozwala uzyskać wysokiej jakości grafikę ruchową.

Drugi efekt jest tworzony przez centralną linię 200 niezwykle wydajnych białych diod LED, zapewniających oszałamiający efekt stroboskopowy, zdolny do odtworzenia zachowania najbardziej znanych na rynku opraw stroboskopowych.

 

Mini/Midi B

Najmniejsza w historii Claypaky, wyprodukowana na rynek profesjonalny uchoma głowa Mini-B. Mimo swoich kompaktowych rozmiarów i bardzo małej wagi oferuje użytkownikom najbardziej zaawasowaną technologię oraz wysokiej jakości optykę.

Żródło światła w modelu Mini-B oparto na tych samych 40W diodach RGBW Osram Ostar LEDs, które zastosowane zostały w modelach serii HY B-Eye. Zoom w zakresie 4° do 55° sprawia, że jest to urządzenie bardzo wszechstronne. Urządzenie pozwala na strowanie umieszczoną wewnątrz diodą niezależnie od pozostałych diód na okręgu, co sprawia, że to małe urządzenie również sprawdzi się się jako głowa efektowa.

wszechstronne urządzenie, które znajdzie zastosowanie zarówno podczas małych, jak również dużych wydarzeń. Urządzenie Midi-B oparte zostało na 19 diodach LED RGBW o mocy 40W każda, takich samych, jak zastosowano w popularnych na rynku modelach HY B-EYE oraz Mini-B. Zakres zoomu od 4° do 50° pozwala na szeroki zakres zastosowań. Wąski kąt wytwarzanej wiązki jest idealny do efektów powietrznych. Przy najszerszym zoomie Midi-B gwarantuje jednolite światło zalewowe, dzięki czemu z powodzeniem może zastąpić znacznie cięższe i nieporęczne urządzenia tego typu.

 

Xtylos

Xtylos to kompaktowa ruchoma głowa typu beam o unikalnych właściwościach optycznych i chromatycznych, wykorzystująca dostosowane do potrzeb źródło laserowe (złożone zgłoszenie patentowe). To źródło laserowe, o zywotności 10 000 godzin, jest zamknięte w niezawodnym, bezpiecznym i w pełni szczelnym module i jest potężnym silnikiem o niesamowitej gamie kolorów.

Kąt wiązki jest mniejszy niż 2 ° i można go zmniejszyć do 0,5 °. Xtylos wykorzystuje technologię laserową z mieszaniem kolorów RGB.

Xtylos to zdecydowanie najbardziej dynamiczne światło na rynku. Jest to pierwsza ruchoma głowa ze źródłem światła laserowego, co otwiera nowe, zaskakujące perspektywy rozwoju całej branży oświetlenia efektowego.

 

Wśród prezentowanych urządzeń efektowych najbardziej podoba mi się?

Urządzenia efektowe

Czy chciałbym bliżej poznać nowe konsolety Avolites - Diamond 9?

Avolites Diamond 9

Wypełnij ankietę i zgarnij darmową koszulkę:

---> ANKIETA <---


Powiązane

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem