Hiszpańska noc z Carmen

  • 2016-06-21
  • wydarzenia

„Wrocław nigdy nie śpi” i chyba coś w tym jest. Nie zdążyły jeszcze umilknąć echa multiwidowiska zorganizowanego nad Odrą, jakim było „Flow”, a parę dni później, 18 czerwca na Stadionie Miejskim zorganizowana została kolejna megaprodukcja – Carmen.

"Hiszpańska noc z Carmen - Zarzuela Show”, to wydarzenie zorganizowane w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 przez Operę Wrocławską, która może poszczycić się cykliczną organizacją takich widowisk.

130 - minutowe show przygotowane na bazie koncepcji dyrektora Opery Wrocławskiej - Ewy Michnik, oparte zostało na fabule i muzyce bardzo popularnej i dobrze znanej opery „Carmen” George’a Bizet’a. Zaprojektowana na kształt miasta scena została umiejscowiona na jednej z trybun. W przedstawieniu wziął udział 500-osobowy zespół artystów - wrocławskich i dolnośląskich muzyków, tancerzy i chórzystów, solistów Opery Wrocławskiej, artystów z Hiszpanii. Muzyka, gra świateł i projekcje multimedialne, znakomicie się uzupełniały dzięki czemu prawie 30 tysięcy osób zasiadających na widowni, na czas spektaklu, przeniosło się do gorącej Sewilli.

Ważną rolę w tej megaprodukcji, pełniły światło i multimedia, które sterowane były przez coraz popularniejsze w Polsce rozwiązanie, jakim jest mediaserwer d3 (tutaj wykorzystano model d3 4x4pro). Zastosowanie rozwiązania marki d3 pozwoliło na pełną synchronizację oprawy multimedialno-oświetleniowej z częścią artystyczną widowiska.

Światło wyreżyserowane zostało przez Bogumiła Palewicza przy udziale programistów MA2: Sebastiana Pachciarka oraz Kajetana Gostomskiego. Za oświetlenie odpowiadała firma TSE, kierowana przez Mariusza Gołębiewskiego. Za projekcje multimedialne odpowiadała firma VES.

W produkcji wykorzystano wiele urządzeń, w tym, zawsze na czasie, niezawodny sprzęt marek Robe lighting oraz Clay Paky.

 

"Hiszpańska noc z Carmen"
Produkcja: Opera Wrocławska
Reżyser Carmen: Waldemar Zawodziński
Reżyser Zarzuela: Ignacio García
Reżyseria światła i multimediów: Bogumił Palewicz
Projekt oświetlenia i multimediów: Bogumił Palewicz
Realizacja oświetlenia i multimediów: Bogumił Palewicz, Sebastian Pachciarek, Kajetan Gostomski

Rental:
TSE Grupa - Oświetlenie
VES - Multimedia
DB Sound - Dźwięk
Szef ekipy TSE: Mariusz Gołębiewski
Kierownik techniczny VES: Artur Olszewski

 

Urządzenia:

68 x ClayPaky Alpha Profile 1500
24 x Martin MAC III Profile
6 x Martin MAC III Performance
48 x Robe Robin 1200 Led Wash
31 x Robe Robin 600 Led Wash
32 x SGM P-5
48 x LED PAR
4 x MDG Atmosphere
2 x Grand Ma 2 FullSize
4 x Robert Juliat Cyrano
4 x Robert Juliat Ivanhoe
1 x d3 4x4PRO

Powiązane

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem