Forte

  • 2021-01-22
  • produkty

19 stycznia 2021 odbyła się premiera nowej ruchomej głowie, opartej na przenośnym źródle światła LED Transfersable Engine (TE), Forte od Robe lighting.

Forte to kolejne po Esprite i Spote urządzenie, które pozwala nie tylko w łatwy sposób wymienić wysłużone źródło światła LED, ale również przenieść je do innego urządzenia.

Jak podaje producent urządzenie Forte określić można 3 słowami: doskonalszy, silniejszy i specjalniejszy. Na te cechy składa się wysokiej jakości 50.000 lumenów, mocne białe źródło światła LED o mocy 1.000 W, szeroki zakres zoom 5O-55 stopni, który sprawia, że model ten idealnie nadaje się zarówno do oświetlenia punktowego, wąskiego, ale również zalewowego.

Forte wyposażono w najnowocześniejszy system mieszania kolorów CMY firmy Robe zapewnia płynne przejścia między kolorami. W połączeniu z dwoma kołami kolorów, filtrami CRI 80 i 90 oraz zmiennym CTO od 3.000 - 6.700 K oraz regulacją TINT (+/- GREEN) Forte zapewnia całkowitą paletę barw.

Nowa ruchoma głowa marki Robe to również bardzo duża funkcjonalność. Zaliczyć można do nich: dwa w pełni indeksowane, obrotowe koła gobo, dwa pryzmaty, koło animacji i ultraszybka zmotoryzowana przysłona, dwa wymienne filtry Frost

Robe lighting Forte to szerek najnowszych technologii opatentowanych przez tego producenta:

L3 ™ - (Low Light Linearity) Niezauważalne 18-bitowe ściemnianie zapewniające wyjątkowo płynne przejście w czerń

Cpulse ™ - system zapobiegający migotaniu dla kamer HD i UHD

AirLOC ™ (Less Optical Cleaning) znacznie zmniejsza poziom unoszących się w powietrzu cząstek zasysanych przez elementy optyczne. Zwiększa to ogólną wydajność, jakość światła i czas między rutynowym czyszczeniem a konserwacją

REAP ™ - portal dostępu do sieci Ethernet firmy Robe

EMS ™ - elektroniczny system stabilizacji ruchu pan & Tilt redukujący odchylenia wiązki spowodowane ruchem lub wibracjami kratownicy

Urządzenie Robe lighting Forte to urządzenie bardzo ciche, a dzięki korekcie kolorów +/- green model ten znajdzie zastosowanie zarówno na duże sceny koncertowe, jak również duże realizacje telewizyjne, a co ważniejsze jest idealnym urządzeniem do zastosowania z systemem śledzenia obiektów scenicznych – RoboSpot. Jeden z najbardziej cenionych realizatorów światła w telewizji, Artur Szyman, tak oto podsumował pierwsze testy tego niesamowitego urządzenia:

 

 

„Robe Forte…

  • to źródło światła o wysokim CRI
  • idealna temperatura barwową
  • mega output, nie chciałbym teraz ich porównywać z innymi lampami ale jest bardzo duży
  • bardzo dobra optyka, szeroki zoom i bram bez zarzutu
  • przepięknie działają w szerokim zoom z gobo, tu można poznać zalety świetnej optyki.
  • wszechstronna lampa do dużego studio, areny czy stadionu”

 

 

Robe Lighting TE - Transferable Engine

Zaprojektowane, opatentowane i wyprodukowane przez Robe „Transferable Engine” to nowatorskie rozwiązanie, które przede wszystkim pozwala na przedłużenie żywotności urządzeń, w których je zastosowano. Jednak to można znaleźć również u innych producentów. Jednak, gdyby każdy mógł wymienić samodzielnie źródło na takie o większej lub mniejszej mocy w zależności od określonej produkcji? Takie możliwości zapewnia jedynie Transferable Engine. Już w tym momencie dostępne na rynku modele Esprite, Spote, a od teraz również Forte posiadają odpowiednie zapas mocy i chłodzenia, który pozwala wykorzystywać w nich kolejne nowo powstałe źródła TE, które wykorzystują nowe, dziś jeszcze nie znane rozwiązania.

Innymi cechami, które wyróżniają źródło TE to jeszcze lepsze mieszanie kolorów, zdolność do utrzymania takie samej jakości światła przy wszystkich wyposażonych w nie urządzeniach. Wszystkie zdarzenia zapisywane są w pamięci TE, a każde z nich łatwo można zidentyfikować przez NFC, WEB serwer lub z menu urządzenia. To szczególnie ważna cecha dla firm, które specjalizują się w wynajmie urządzeń oświetleniowych, dzięki czemu w łatwy sposób po każdej realizacji można je zweryfikować.

 

Robe Transferable Engine to również rozwiązanie ECO, które nadaje się do recyklingu z bezpłatną ofertą zwrotu. Dla każdego źródła producent zapewnia gwarancję do 20.000 godzin lub 3 lat działania.

Ruchoma głowa Robe lighting Forte już niedługo do zobaczenia w Prolight.

Powiązane

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem