D9

  • 2021-01-14
  • produkty

13 stycznia 2021 odbyła się premiera nowej flagowej konsolety Avolites model Diamond 9.

Konsoleta Diamond 9 dostępny jest w dwóch wersjach: D9-330 i D9-215. Oba modele pozwalają na tworzenie, programowanie i sterowanie oświetleniem, transmisją oraz AV.

Najnowszy sterownik - Diamond 9 powstała w oparciu o doświadczenie specjalistów Avolites, ale również dzięki zaangażowaniu użytkowników, projektantów oraz inżynierów zajmujących się oświetleniem oraz urządzeniami AV.

Wszystko po to aby dostarczyć twórcom najlepsze urządzenie łączące w sobie możliwość zarządzania oświetleniem, multimediami oraz wizualnymi elementami pokazu. Każdy ekran, suwak, koder i przycisk zostały skrupulatnie przemyślane, dzięki czemu konsola zapewnia całkowicie nieograniczoną swobodę twórczą operowania zaawansowanymi urządzeniami oświetleniowymi oraz materiałami wideo.

W nowych konsoletach Avolites wprowadzono nową, przyciągającą uwagę szatę graficzną. Przednie panele wykonano z jednego arkusza aluminium z wysokiej klasy wykończeniami. Model D9 - 330 oferuje 11 ultrajasnych ekranów dotykowych, w tym 3 główne ekrany obszaru roboczego, 3 do podglądu multimediów oraz specjalne ekrany do kontroli atrybutów i skrótów klawiszowych. Zupełnie nowe zmotoryzowane, czułe na dotyk suwaki Penny & Giles oraz nowe enkodery mają własne wykresy słupkowe RGB, dzięki czemu poziomy można monitorować na pierwszy rzut oka. Bardzo ciekawie prezentuje się prawa strona D9, z 5 kołami enkodera, paskiem T do kontrolowania masterów scen i nowym zestawem specjalnie zaprojektowanych przycisków, które są starannie rozmieszczone, więc znalezienie ich jest drugą naturą.

Nowa konsoleta sterująca Avolites Diamond 9 zapewnia bardziej intuicyjną integrację sterowania multimediami dla twórców oświetlenia. Opierając się na przełomowym zestawie funkcji Synergy, wydanym w październiku 2019 r., umożliwia bezproblemową integrację między serwerem multimediów a sterowaniem oświetleniem.  Wraz z rozwojem wykorzystania ścian wideo w przedstawieniach na żywo, instalacjach, a nawet produkcjach telewizyjnych, stworzenie wciągającego i płynnego oświetlenia i wydajności wideo ma kluczowe znaczenie.

Jedną z pierwszych osób, która miała okazję przetestować model Diamond 9 jest producent i lighting designer Tom Campbell (MIRRAD): „Miałem zaszczyt używać konsoli D9-215 w styczniu 2020 r. Doświadczenie było fantastyczne. Programowanie na nim wydawało mi się znajome, ale znacznie ulepszone, dzięki zaawansowanemu sprzętowi, który zapewnia płynniejsze, szybsze i przyjemniejsze programowanie. Jako wieloletni użytkownik Avolites, jestem bardzo podekscytowany widząc, dokąd D9 zabierze firmę i jestem bardzo dumny, że mogłem mieć w tym mały udział”.

Diamond 9 to nie jedyna nowość jaką zaprezentowała marka Avolites. Wraz z nową konsoletą pojawiło się również nowe firmy, które stanowi pierwszą znaczącą zmianę od momentu jej powstania w 1976 roku. Odzwierciedla ona przyszłościowy kierunek strategii firmy, podkreślając jednocześnie kreatywne podejście Avolites do projektowania oświetlenia i multiemdiów.

Nowości zaprezentowane przez firmę Avolites idealnie wpisują się w nową strategię marki. Potwierdza to dyrektor zarządzający Avolites Paul Wong: „Kolekcja Diamond z nowym logo marki to pierwszy krok w naszej przyszłościowej strategii firmy. Modele D9 są efektem wielu lat inwestycji w badania i rozwój. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zapewnić naszym użytkownikom najlepsze narzędzie programistyczne do ich przyszłych projektów kreatywnych”.

Konsoleta już niedługo do zobaczenia w Prolight. Więcej informacji na naszej stronie.

Powiązane

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem