d3 Technologies

  • 2016-07-06
  • produkty / publikacje

 

Świat oświetlenia efektowego, architektonicznego, profesjonalnego, bardzo szybko się zmienia i rozwija. Czasem aż bardzo trudno za nim nadążyć. Nowe, nowoczesne urządzenia, coraz bardziej zaawansowane technologicznie, wszystko po to, żeby zaspokoić oczekiwania ludzi – publiczności, bo to właśnie dla nich przygotowujemy nasze projekty, dla nich czarujemy światłem i tworzymy niezapomniane, zapadające w pamięci widowiska.

 

Luc Lucafortune w Polsce dzięki Prolight

 

Na bazie tej intensywności i oczekiwań powstało urządzenie d3 – czarodziej wśród systemów do tworzenia wizualizacji - projektów multimedialnych. d3 to pierwsze na świecie zintegrowane narzędzie do produkcji wideo. Bazując na renderowanym w czasie rzeczywistym symulatorze sceny, to pojedyncze rozwiązanie umożliwia zaprojektowanie, zaprezentowanie i stworzenie sekwencji do pokazu. d3 pozwala na pracę z rekwizytami, przestrzeniami, ekranami LED, projekcją, oświetleniem scenicznym i poruszającymi się elementami na scenie, będąc pojedynczym, intuicyjnym rozwiązaniem programowym.

 

 

d3 to coś więcej niż mediaserwer - to prawdziwy symulator 3D. Pozwala na zaimportowanie modeli przestrzennych, jak i płaskich, i zobaczenie  symulacji  sceny w 3D bez czasochłonnego renderowania i czekania na powstanie rzeczywistej sceny.

 

 

Wyświetlanie projekcji nawet na najbardziej skomplikowanych obiektach 3D z wykorzystaniem narzędzi do symulacji i szybkiej kalibracji projektorów. d3 pozwala skrócić czas potrzebny na konfigurację i renderowanie treści.

 

 

Zarządzaj wieloma mediaserwerami d3 jednocześnie tak, jakby tworzyły jedną maszynę, wykorzystaj system aktywnego backupu, użyj trybu MultiEdit pracując z wielu maszyn nad wspólnym projektem.

 

d3 net

 

Mapuj klipy wideo, edytuj stałe obrazki, dodaj efekty z generatora i skomponuj ze wszystkich efektów jeden wspólny pokaz w perfekcyjnej synchronizacji co do jednego beatu, a nawet z dokładnością do jednej klatki.

 

d3 sekwencjonowanie

 

Wykorzystaj zaawansowany system mapowania treści multimedialnej na ekranach LED, projekcjach czy urządzeniach DMX, w różnych kształtach i formach,  zarówno statycznych, jak też ruchomych.

 

d3 mapowanie zdjęć

 

Podłącz do d3 sygnały takie jak SDI, ART-NET, MIDI, OSC, automatykę sceniczną, audio, systemy śledzenia obiektów. System d3 może zapewnić również kontrolę w drugim kierunku.

d3 to też szereg spektakularnych realizacji, zarówno tych największych na świecie, jak też w naszym kraju, ponieważ d3 można używać przy szeregu różnych realizacji: od architektury, eventów na żywo, przedstawień teatralnych, kończąc na koncertach i realizacjach telewizyjnych.

System d3 spotkać możemy niemal w każdym zakątku świata, do jakiego się udamy. Odwiedzając odbywające się w 2015 roku Targi Expo w Mediolanie najbardziej spektakularne wrażenie na odwiedzających zrobiło tzw. „Drzewo Życia” – interaktywna instalacja o liniowej, przypominającej drzewo strukturze, wykonanej z drzewa i stali, o wysokości 37 metrów, którego efekty specjalne, mapowanie i oświetlenie, to zasługa oprogramowania d3 i mediaserwera d3 4×2pro.

 

 

W 2016 roku we Frankfurcie nad Menem na fasadzie siedziby Europejskiego Banku Centralnego w ramach motta „Zjednoczeni wśród różnorodności” - “United in Diversity,” na dwóch budynkach banku odbyło się Luminale 2016 – niezapomniany, spektakularny pokaz multimedialny, do którego realizacji użyto d3 4×4pro.

 

 

W tym samym roku zimą w Londynie wykonano iluminację 30 dzieł sztuki przygotowanych przez kontyngent międzynarodowych artystów, gdzie użyto mediaserwera d3 4×4pro.

 

 

De Vrienden van Amstel Live - zorganizowany przez producenta piwa, markę Amstel, w największym barze w Amsterdamie koncert, z najlepszymi zespołami muzycznymi oraz 15 tys. widownią, na którym zastosowano mediaserwery d3.

 

 

Klasyczna powieść „Zbrodnia i Kara” Dostojewskiego zadebiutowała na scenie Teatru Muzycznego w Moskwie jako rock opera w oparciu o nowatorską inscenizację znanego reżysera Andrieja Konczałowskiego, gdzie efekty świetlne to zasługa zintegrowania systemu śledzenia ruchu BlackTrax z serwerem multimediów d3, co pozwoliło na magiczny mapping 3D na elementach scenografii.

 

 

Najnowsza historia, którą żyją nie tylko mieszkańcy Europy, ale też różnych zakątków świata, to Euro 2016 w piłce nożnej. Specjalnie przed turniejem gospodarze przygotowali firm promocyjny, który miał na celu wzbudzenie jeszcze większego zainteresowania tym turniejem. W oparciu o sprzęt d3 stworzono jeden z najbardziej spektakularnych filmików promocyjnych w historii.

 

 

d3 możemy spotkać w Londynie, Frankfurcie, Mediolanie, Los Angeles, Moskwie oraz wielu innych większych i mniejszych światowych metropoliach. Możemy go też spotkać w Polsce. Ostatnimi czasy bardzo często gości we Wrocławiu, gdzie większość spektakularnych pokazów, imprez zorganizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, opiera się na systemie d3.

"Hiszpańska noc z Carmen - Zarzuela Show” to megaopera zorganizowana 18 czerwca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. 130 minutowe przedstawienie przygotowane przy użyciu koncepcji dyrektora Opery Wrocławskiej - Ewy Michnik, zostało oparte na fabule i muzyce bardzo popularnej i dobrze znanej opery „Carmen” George’a Bizeta. Zaprojektowana na kształt miasta scena została umiejscowiona na jednej z trybun. Do tego dołożyć trzeba 500-osobowy zespół artystów - wrocławskich i dolnośląskich muzyków, tancerzy i chórzystów, solistów Opery Wrocławskiej, artystów z Hiszpanii. Muzyka, gra świateł i projekcje multimedialne przeniosły prawie 30 tysięcy ludzi zasiadających na widowni do gorącej Sewilli i przybliżyły widzom hiszpańską muzykę, pieśni i tradycyjne tańce oparte na elementach folkloru, flamenco i zarzueli. Do przeprowadzenia tej inscenizacji użyto d3 4x4pro.

 

 

"Kantana Flow", która została zorganizowana nad Odrą między wyspą Piaskową, a mostem Pokoju dnia 11 czerwca. Multimedialno - muzyczna megaprodukcja, która miała na celu ukazać historię budowy, zniszczenia i odbudowy miasta w XX wieku. W produkcję wydarzenia zaangażowanych było 600 osób (w tym ponad 300 artystów, 4 kompozytorów, 4 orkiestry z 4 krajów - Izraela, Czech, Niemiec i Polski), 4 duże statki i 41 żaglówek, łącznie 500 000 kilogramów sprzętu technicznego, w tym d3 (mediaserwery d3 4x4pro i d3 4x2pro - które zarządzały multimediami na całej imprezie), ale też bardzo dużo sprzętu od Clay Paky oraz Robe lighting.

 

flow

 

Na początku czerwca w Opolu odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. 53 już z kolei festiwal dostarczył widzom niezapomnianych wrażeń - zarówno tych związanych z oprawą dźwiękową, jak i oczywiście świetlną. Multimedia zrealizowane za pomocą d3, scena oświetlona przez sprzęt Clay Paky oraz Robe Lightning to gwarancja sukcesu i niepowtarzalnego widowiska.

 

 

To tylko mała cząstka z wydarzeń, tak naprawdę kilka ostatnich, w których d3 odegrało znaczącą rolę. Na pewno będzie ich coraz więcej, ponieważ przekonują się do niego przede wszystkim Light Designerzy, którzy widzą w jaki łatwy i profesjonalny sposób mogą zaczarować połączeniem światła i multimediów.

O wyjątkowości tego produktu świadczy też szereg nagród i wyróżnień, jakimi może się on poszczycić. W 2012 roku zrobił pierwsze spektakularne wrażenie na zwiedzających targi w Las Vegas - LDI 2012, gdzie d3 przedstawiło swoje stoisko oparte o mapowanie 3d w czasie rzeczywistym. Podczas prezentacji, na której zademonstrowano model Buckingham Palace w skali 1/6, sędziowie oraz odwiedzający mieli możliwość zobaczyć jak prosto i skutecznie technologia zawarta w d3 daje szansę  zaprojektowania i technicznego zademonstrowania na żywo samego produktu oraz jego możliwości.

 

 

Kolejna nagroda przyszła rok później, kiedy w roku 2013 podczas dorocznej ceremonii Best Audio Visual Technology, która odbyła się w Londynie, d3 Technologies otrzymało nagrodę ETA Award for Best Audiovisual Technology. Jury pod przewodnictwem Jon’a Bentley’a wybrało technologię d3 spośród czterech nominowanych, w oparciu o ich udział w mapowaniu powierzchni Buckingham Palace podczas Queen’s Diamond Jubilee Concerts.

W 2014 roku d3 Technologies bardzo udanie powróciło na odbywające się w Las Vegas targi Live Design International (LDI), gdzie oprócz pokazu połączonych możliwości d3 i BlackTrax’a (który pozwala na śledzenie ruchu w czasie rzeczywistym), zaprezentowała także nowe produkty z serii „pro”. d3 Technologies zdobyło bardzo prestiżową nagrodę produktu debiutującego w kategorii projekcji, wtedy też szerszej publiczności pokazały się d3 4×4pro i d3 4×2pro, zaprojektowane do realizacji najbardziej zaawansowanych pokazów.

 

 

Z kolei w 2016 roku „LiveDesign” umieścił d3 wśród produktów roku 2015-2016. Najnowsza wersja d3 r13 to nowe możliwości, duże udogodnienia oraz dynamiczna integracja z BlackTrax, która pozwala projektantom mapować poruszające się obiekty 3D w czasie rzeczywistym.

d3 kształtuje przyszłość multimediów, zmienia rzeczywistość pracy przy produkcjach i kształtuje ją według swoich upodobań, wszystko po to, żeby tworzyć lepsze i bardziej spektakularne realizacje.

 

Powiązane

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem